A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 2021-ben, az utolsó körben váltott alapítványi működésre, miközben az elmúlt években az ország egyik legaktívabb egészségügyi integrációs központjává vált. A modellváltásról, a KEF-rendszerrel kapcsolatos konfliktusokról, a radiológia és a meddőségi ellátás visszaszervezéséről, valamint a csúcstechnológiai beruházások és a népegészségügy kapcsolatáról is beszélgettünk Fendler Judittal, az SZTE kancellárjával.
Az űrben végzett gyógyszerfejlesztés kilépett a kísérleti fázisból, egyre több vállalat gyárt hatóanyagokat a mikrogravitáció körülményei között, írjaa Portfolio.
Kiadónk, a PPH Media a sikeres 2025-ös verseny után 2026-ban másodszor hirdeti meg MedCom néven a gyógyszeripari és egészségügyi marketingmegoldások versenyét.
A Hedepy – Európa egyik leggyorsabban növekvő mentális egészségügyi platformja – most egy köztéri installációval és szakértői párbeszéddel hívja fel a figyelmet a láthatatlan érzelmi falakra.
Megszűnt hat év után Magyarországon a veszélyhelyzet, amelyet 2020-ban a koronavírus-járvány, majd 2022-ben az orosz-ukrán háború miatt rendelt el az Orbán-kormány.