hirdetés

Itt a MOK és a szaktárca közös állásfoglalása az etikus kommunikációról

A Magyar Orvosi Kamara és az Egészségügyi Minisztérium közös állásfoglalása azzal a szándékkal született, hogy iránymutatást nyújtson az orvostársadalom számára a közösségimédia-használat és az online kommunikáció egyre összetettebb világában.

Mint a kamara írja: "A digitális tér mára mindennapjaink és a társadalmi élet egyik legfontosabb színterévé vált, amely a kapcsolódási és tájékoztatási lehetőségek új lehetőségei mellett felelősséget is ró a gyógyítókra.

Bár a jelen állásfoglalás egyelőre nem képezi a hivatalos Etikai Kódex részét (a hatályos szabályozás értelmében az etikai normatívákért még az Egészségügyi Tudományos Tanács felelős), közzétételével szakmai-etikai diskurzust kívánunk elindítani. Elsődleges célunk annak közös átgondolása, hogy az orvosi hivatás egyetemes, időtálló etikai alapelvei miként ültethetők át és tarthatók fenn a virtuális valóságban. Az előttünk álló időszakban kiemelten számítunk a szakma tagjainak aktív visszajelzéseire, reflexióira és konstruktív meglátásaira.

Közös célunk, hogy az etikai jogkörök Kamarához történő visszakerülését követően egy olyan kiforrott, a gyakorlatban jól alkalmazható, és a hivatás tisztaságát maradéktalanul őrző szabályozás válhasson az Orvosetikai Kódex szerves részévé, amelyet a szakma közösen és konszenzussal formált meg.

Köszönjük, ha észrevételeikkel és javaslataikkal hozzájárulnak hivatásunk jövőjének alakításához!"
 



hirdetés

Könyveink