hirdetés
hirdetés

,Egészségügyi Szakmai Kollégium, Háziorvostani Tagozat Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Családorvosi Intézet és Rendelő Dr. habil. Hajnal Ferenc cikkei

#1
2014-12-13 07:59:00

Idén tavasszal a szakmai kollégium jelenlegi tagozata és tanácsa a háziorvosi hatáskörű lista revízióját elvégezte, és egyeztetni kezdett a szakmai kollégium érintett tagozataival és tanácsaival. A módosítások újdonsága volt, hogy konkretizált és mutatókkal mérhető célokat fogalmaztak meg, amelyek utalnak az ellátás eredményességére, megfelelőségére, biztonságosságára és költséghatékonyságárakülönösen magas költségű eljárások esetén.

hirdetés
hirdetés

A virus fertőzések következtében kialakult neuropátiás (NP) fájdalmak a szomato-szenzoros idegrendszer károsodása következtében fellépő neuropátiás fájdalmak nagy, heterogén csoportjába tartoznak, melyek lehetnek akutak és krónikusak, érinthetik a központi és a perifériás idegrendszert vagy mindkettőt. 

hirdetés

A december végén megjelent jogszabály változások, így a fix díj elvonása, és az új indikátor rendszer bevezetése korántsem segíti a magyar közfinanszírozott alapellátás működését.