Nem lesz ellátási gond azok után sem, hogy több traumatológus szakorvos távozása miatt átmeneti nehézségek adódtak – mondta el a Magyar Hírlapnak az új munkatársait kereső siófoki kórház főigazgatója.
Egyre több orvos lép ki a magyar egészségügyből és megy külföldre dolgozni a jobb munkakörülmények miatt. A célországok között gyakran szerepelnek skandináv államok is.
Mintha vadvízi evezésen lennénk. Rafting, de facsónakkal – így jellemezte az egynapos sebészet beindítását a fővárosi Nyírő Gyula Kórház orvos-igazgatója. A szabályozási és a finanszírozási ügyetlenkedések ellenére úgy látszik, az egynapos sebészet gyors karrier előtt áll Magyarországon. Különös, hogy legsikeresebben a kórházakban sikerül az átállás, miközben az egynapos sebészet lényege éppen az volna, hogy az olcsóbban működtethető szakrendelőkbe helyezi ki a sebészeti ellátás jelentős részét. Legalábbis másutt így csinálják.
Tíz határon túli, Kárpátalján élő orvos egyhetes továbbképzésére nyert lehetőséget pályázati úton a nyíregyházi Jósa András Kórházban működő Sürgősségi és Daganatos Elváltozásban Szenvedő Betegekért Alapítvány az EuroClip-Eurokapocs Közalapítványtól. A vendégorvosok – az elfogadott nemzetközi protokolloknak megfelelően – megismerték az újraélesztési technikákat, és ebből vizsgát is tettek. Az EuroClip-Eurokapocs Közalapítvány a jövőben is lehetőséget teremt a határainkon túl élő orvosok és a Jósa András Kórház munkatársai közötti együttműködésre, ami a későbbiekben újabb továbbképzésekben, konzultációban és a külföldi betegek magyarországi gyógykezelésében is megnyilvánulhat. Weborvos
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?