Az új Egészségügyi Minisztérium büntetés helyett tanulásra épülő biztonsági kultúrát, transzparens országos leltárt és a kórházi autonómia fokozatos visszaadását ígéri. A strukturális fordulat és a valódi rendszerváltás esélyeit az IME XX. Egészségpolitika és egészségügyi rendszerek konferenciáján latolgatták az előadók.
A 3,6 milliárdos kórházi hűtésrekonstrukciós programról is döntött kormány. Módosították a szifiliszfertőzésekkel kapcsolatos adatkezelési szabályokat.
Az egészségműveltség javításával, új kommunikációs szemlélettel és szűrésekkel segíti a hólyagrák korai felismerését a Magyar Urológusok Társasága az uniós támogatással indított BClear-program keretében.
A választás előtti utolsó munkanapon, április 10-én rekordgyorsasággal, 24 nap alatt ítéltek oda 14,6 milliárd forintot MI tárgyú projektekre, írja a Telex.
Átadták az Észak-budai Szent János Centrumkórház felújított szemészeti osztályát; a 2163 négyzetméteres épület teljes korszerűsítése 1,112 milliárd forintba került.