Mennyire befolyásolja a magyar gyermekek fogainak állapotát és egészségét az, hogy milyen társadalmi közegbe születnek és mennyi a szüleik jövedelme?
A G7 azt írja, a legszegényebb 2-3 éves gyerekek 20 százalékának van szuvas foga, a legjobb anyagi körülmények élőknél 5 százalékos ez az arány.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szűrőbuszában 10 vidéki városban és Budapesten 3300 gyerek fogait vizsgálták meg ingyenesen.
A tejfogak növekedési nyomainak vastagsága segíthet felismerni, hogy mekkora kockázattal alakulhat ki később mentális zavar, írja a Qubit.
Miért okozhat íz- és szaglásvesztést a COVID-19 megbetegedés? – erről is szó lesz a Semmelweis Egészség Napok május 27-ei, utolsó állomásán.
A középiskolások 46,16 százalékának fogászai egészségműveltsége az elégtelen vagy problémás kategóriába tartozik egy tavalyi kutatás szerint.
A Debreceni Egyetem klinikai fogászatán és a fogorvosok képzésében sem okoz fennakadást az amalgámtömések használatát tiltó uniós rendelet.
A gyümölcsök savas kémhatása is gyengítheti a fogzománcot és okozhat fogszuvasodást, mondta Tóth Zsuzsanna, az SE klinikájának igazgatója.
Egyre gyakoribb, és már a tejfogazatban is tapasztalható a fogerózió jelensége – hívta fel a figyelmet dr. Tóth Zsuzsanna.
Lesújtó állapotban van a magyar 12 évesek fogazata, pedig az állam teljesen megtéríti a fogászati ellátást a gyerekeknek, írja a Népszava.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?