Az időskorú populációban leggyakrabban előforduló neuropszichiátriai zavarok közé tartozik a depresszió, a neurokognitív zavarok és a delírium. Ezek korai felismerése és időben történő kezelése kiemelten fontos.
A Budai Gyermekkórházban folytatott terápiás tapasztalatok azt mutatják, hogy a családtagok, a szülők, az egészséges testvérek jelentős érzelmi megterhelésnek vannak kitéve. Megfigyeléseink arra utalnak, hogy az epilepsziás gyermekek szüleinek mentálhigiénés gondozása kiemelten fontos a gyermekeiket érő nemkívánatos hatások megelőzése érdekében.
A prosztatarák a férfiak megbetegedése, de ahogy egy nemzetközi vizsgálat rámutat, a nők is megszenvedik partnerük betegségét, sőt még a terápia sikerében is jelentős szerepük lehet.
A Magyar Kórházszövetség lassan egy évszázada képviseli a hazai kórházak érdekeit és szolgálja az egészségügyi rendszer fejlődését. A szövetség állásfoglalása.
A BMJ Mental Health folyóiratban jelent meg a japán Kagoshima University kutatóinak cikke, amely szerint a kognitív viselkedésterápia bizonyítottan javítja a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) tüneteit, így ígéretes nem farmakológiai kezelési módot kínál.
A Z generáció és az egészségkárosító magatartás összefüggéseiről és a védőnői hivatásról is szó volt a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar Tudományos Diákköri Konferenciáján.