Kutatások szerint másfél-két év múlva a városban kórházi fertőzés által indukált szepszisben nem fog meghalni senki, mondta a DE rektora.
A Magyar Nemzetnek adott interjút Kis Zoltán, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) virológusa, aki a majomhimlőről beszélt a lapnak.
Nyáron gyakoribb a gyomorrontás, ételmérgezés, itthon a magas lázzal, hányással és hasmenéssel járó szalmonellózis fordul elő legtöbbször.
Gyenge volt a kézmosó szappan, így kerülhetett szalmonella a majonézbe a hajdúsámsoni iskola főzőkonyháján.
Még 14 gyereket tartanak megfigyelés alatt a szalmonellával megbetegedett iskolások közül – közölte a Debreceni Egyetem pénteken az MTI-vel.
A transzplantáció és a transzplantálható szervek növesztésének orvostudományából kezd kinőni a szintetikushús-ipar, írja a GyártásTrend.
Nagy Károly egyetemi tanár vírusokról és baktériumokról, orvostörténeti különlegességekről beszélt a Magyar Időknek.
A szalmonella egyik törzse lehetett felelős a spanyol hódítás éveiben a közép-amerikai civilizációt megroppantó járványokért, írja az Index.
Ragadozó baktérium lehet az új fegyver a legtöbb gyógyszernek ellenálló baktériumok elleni harcban, állapította meg egy új brit tanulmány.
Bár lassan múlik a nyár, az évszakos fertőzések a szezon utolsó percéig aktívak, ezek közül hívja fel a figyelmet néhányra a Semmelweis Egyetem honlapján dr. Barcs István főiskolai tanár.