A rendszer nem működhet tovább úgy, hogy a döntésekből pont azok maradnak ki, akikről az egész szól – fogalmazott a MedicalOnline-nak Hegedűs Zsolt. Az új tárcavezető első miniszteri interjújában beszélt a parancsuralmi működés lebontásáról, a hálapénz „átalakult” rendszeréről és arról is, kiknek kell aggódniuk az egészségügyben induló transzparencia-leltár miatt.
A magyar egészségügyben rendszerszintű problémák halmozódtak fel. A szakmai szervezetek bizakodóak és átfogó reformokat sürgetnek az ágazatban, írja az Economx.
Miközben a „katasztrofális, brutális és felszámolhatatlan” szakdolgozóhiány már teljes kórházak működését veszélyezteti, az ágazatért felelős államtitkár inkább félreértett viccekről értekezett a Magyar Kórházszövetség Őszi Szakmai Napok 2025 rendezvényének második napján. Ha a fenntartónak vannak is tervei a kritikus helyzet megoldására, az a nyilvánosság számára nem derülhetett ki.
Lassan telt meg a Parlament előtti terület a napfényes szombat délutánon, de a nőttön- növekvő tömeg végül betöltötte a térre vezető utcákat is. Hogy végül több ezren demonstrálták személyes jelenlétükkel a Magyar Orvosi Kamara felhívására, hogy jobb egészségügyet akarnak, az bizonyos, de voltak, akik 10-12 ezer főre becsülték a morajló sokaságot. Ők azzal az üzenettel térhettek haza: „folytatjuk”.