Egy magyar, amerikai és francia tudósokból álló kutatócsoport először volt képes visszaállítani egerek hallását annyira, hogy azok érzékelni tudtak egy hangosabb beszélgetésnek megfelelő hangot.
Génterápia segítségével adták vissza genetikai mutáció miatt süket egerek hallását amerikai kutatók – eredményükről a Science Translational Medicine című szaklapban számoltak be.
A siketség egyik gyakori formája az auditoros neuropátia; ennek gyógyítása került közelebb, miután a Sheffieldi Egyetem nagy-britanniai kutatóinak sikerült humán embrionális őssejtek segítségével futóegerekben meggyógyítani a hasonló típusú hallásvesztést.
Brit kutatóknak az axolotl sejtjeit felhasználva sikerült feltartóztatni a mellrák terjedését. Ha a mexikói, vízben élő állat elveszti egy végtagját vagy akár szervét, az rövid időn belül visszanő.
A nagyon hangos, a fül hallási érzékelősejtjeit súlyosan károsító, pusztulásukhoz vezető hang nem szükségszerűen süketít meg: génkezeléssel tíz napon belül még segíteni lehet a bajon – írja a NewScientist.
Egy új felfedezés megváltoztathatja eddigi elképzeléseinket a fülben zajló hangátalakításról. Az amerikai Stanford Egyetem Anthony Ricci vezette kutatócsapatának kifinomult mérési módszerekkel első ízben sikerült pontosan meghatározni az ioncsatornák helyét.
Érdekes személyazonosítási technikán dolgoznak egy brit egyetem kutatói – írja a New Scientist. A módszer a fül által kibocsátott hangok alapján azonosítaná az egyént.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?