A kormány megszegett egy, az emberi jogok védelméről szóló nemzetközi szerződést, amikor elvette a rokkantnyugdíjasok juttatásainak nagy részét. Az Index összeállítása.
A munkából – nyugdíjjogosultságukra hivatkozva – elűzött orvosokat is visszahívna a kormány, hogy segítsenek a rokkantnyugdíjasok felülvizsgálatában – derült ki a Magyar Idők cikkéből.
A rokkantsági nyugdíjrendszer 2011-es átalakítása óta eddig 64 ezer ember rehabilitációs vagy rokkantsági járadék iránti kérelmét utasították el – írja áttekintésében az MNO.
Várhatóan csak 2016 végére fejeződik be a rokkantnyugdíjasok 2012-ben elkezdett komplex felülvizsgálata, még 110-115 ezren várják a döntést arról, marad-e a jelenlegi ellátásuk – írja a Napi Gazdaság.
Gyorsulhatnak és egyszerűbbé válhatnak a rokkantellátással, rokkantnyugdíjjal kapcsolatos társadalombiztosítási (tb-) perek a Kúria joggyakorlat-elemző csoportjának jelentése nyomán.
A legegyszerűbb orvosi vizsgálatok, illetve megalázó ellenőrzések alapján dől el a rokkantak további sorsa. Legalábbis ezt mondta a Népszavának egy nyolc éve munkaképtelen nő.
Dr. Lotz Gábor, a Semmelweis Egyetem II. Pathologiai Intézetének egyetemi docense nyílt levéllel fordult dr. Alexin Zoltánhoz, miután a MedicalOnline-on találkozott a „Töröltethetők-e a személyes egészségügyi adatok?” című írásának, és az ahhoz kapcsolódó alkotmánybírósági beadványának ismertetésével. Így ír:
Vagyoni és nem vagyoni kártérítés megállapítását kéri a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságtól tizenhét magánszemély a rokkantnyugdíjak eltörlése miatt.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?