hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 10
#1
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2020-10-12

Bécs Városa immár biciklis és e-robogós futárok szállítják házhoz a gargalizálós teszteket. Gyors, kényelmes és klímabarát megoldás.

#2
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2019-07-08

A külföldön nyaralók leggyakrabban tengeri sün okozta sérülés, medúzacsípés miatt szorulnak orvosi ellátásra – derül ki a 2018-as adatokból.

#3
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2016-04-01

Mától a mentőmotorosok is munkába állnak az Országos Mentőszolgálatnál – közli az MTI.

#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2014-03-03

A daganatos sejteket az egészségesektől megkülönböztetni tudó intelligens szike az egyik legígéretesebb fejlesztés Magyarországon.  Ezúttal nem a feltaláló Takáts Zoltánt, hanem a projektcég ügyvezetőjét, Tallós Ákost kérdeztük.

#5
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2013-08-15

Meztelen, síró, nyomorult emberekkel találkozik Siklósi Gábor; ahogy mondja, az anyjuk sem látja őket így. Ha segít rajtuk, ez neki is jó. Szüksége van rá az önbecsüléséhez, írja a Népszabadság.

#6
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2012-04-26

Májusban újra szolgálatba állnak a motorkerékpáros és robogós mentők - közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-vel.

#7
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2009-06-03
A mentőrobogó sikere után a biciklis mentésben is lát fantáziát Siklósi Gábor, a Főnix mentőrobogó-szolgálat csoportvezetője.
#8
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2009-05-13
„Annak ellenére, hogy tavaly veszélybe került a robogómentők léte, az idei szezon kezdetére mégis sikerült megvalósítani az álmunkat: ezen a nyáron már nem csak a Duna pesti, de budai oldalán is tudunk segíteni a bajbajutottakon.” – nyilatkozta Siklósi Gábor, a Főnix Mentőszolgálat csoportvezetője.
#9
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2009-02-02
Tavasztól újabb mentőrobogó áll munkába a fővárosban - közölte Siklósi Gábor, a Főnix-Med Zrt. mentőápolója.
#10
Medical Tribune II. évf.18. szám
Medical Online
2004-09-01
Egy szerelem regénye Harmadik megjelenése alkalmával különös helyzetbe került ez a regény, és persze nem kevésbé cifrába az olvasó. A Csirkejáték 1963-ban jött ki a nyomdából először. Sem első, sem második, jelentősen átdolgozott, 1981-es kiadása nem keltett semmiféle visszhangot. Pedig az írók egy része nagyra értékelte, a városban suttogtak róla, és Pilinszky János levelezése tanúsága szerint mindent megtett (ha jól tudom, sajnos sikertelenül), hogy a regény valamely nagy nyugati nyelven is megjelenjen. És fontos megnyilatkozás Szentkuthy Miklósé, aki egy magánlevélben a modern Werthernek nevezte a könyvet. Újabb ajánlásáról olyan jeles író gondoskodik, mint Esterházy Péter, aki a kötet hátsó borítóján teszi le a garast Rubin Szilárd könyve mellett. Az írók tetszése tehát egyértelmű, most a közönség következik.  És noha igen ritkán fordul elő, hogy egy mű negyven évvel a megjelenése után kerüljön be az úgynevezett kánonba, mégsem tarthatjuk eleve lehetetlennek Rubin kései sikerét. A könyv ugyanis olyan nyíltan magánjellegű, olyannyira vállalja a főhős monomániáját, hogy ez a szó jó értelmében vett és a regényíráshoz olykor kedvező szemérmetlenség talán még ma is lefegyverzően hat. Rubin, ellentétben sok mai szerzővel, trükkök nélkül, nyílt kártyákkal játszik, és Angyal Attila, a mindenütt jelen lévő elbeszélő (a fikció szerint maga is író), a minden titkát kibeszélő narrátor már a cím értelmezésekor megkönnyíti az olvasó dolgát. A „csirkejáték” szó először egy szilveszteri bulin kerül elő, feltehetően 1948/49 évfordulóján. (Noha Rubin csak elvétve szerepeltet dátumokat, különböző utalásokból arra következtethetünk, hogy a regény 1945 és 1976 között játszódik. Ami egyben azt jelenti, hogy – az időkezelésben legalábbis – Rubin mégis használ trükköket.) Csajtay Ignác egyszer csak odafordul a főhőshöz: „Elolvastam az utolsó verseidet. Szépek, de kiadhatatlanok. Ha boldogulni akarunk, másképp kell írni. Ez az egész nem más, mint időhúzás.” Mire a másik: „Tudom. Amerikában úgy nevezik, hogy csirkejáték. Ki mer tovább a sínen maradni a robogó vonat előtt...” És Csajtay elfogadja a metaforát: „A mi egész életünk az!” Ebből arra juthatnánk, hogy generációs regénnyel van dolgunk, a háború után indult, úgynevezett útkereső értelmiség egy lehetséges életrajzáról; amolyan legújabb kori Érzelmek iskolájáról. Ám Rubin csak pedzi ezt a lehetőséget. A történelem csupán háttérként jelenik meg (és valljuk be, tágasabb ábrázolásra 1963-ban egyébként sem nyílott lehetőség hazugság nélkül, és a fent jelzett trükkös időjáték is ezt a célt, a konkrét nyomok eltüntetését szolgálja), a regény a magánélet poklára koncentrál.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?