A dél-koreai Daegu Gyeongbuk Tudományos és Technológiai Kutatóintézet munkatársai az Advanced Materials folyóiratban megjelent cikkükben tudósítottak legújabb fejlesztésükről: olyan mikrorobotokról, amely az agyban neurális hálózatok létrehozására képesek.
A jelenleg rendelkezésre álló evidenciák összessége erőteljesen arra utal, hogy a hevített dohánytechnológiák használata ugyan nem rizikómentes, de a cigarettázásnál potenciálisan kevésbé káros alternatívát kínál.
A UCLA kutatócsoportja a Nature BiomedicalEngineering folyóiratban közölt cikkében olyan eljárásról számol be, amellyel sikeresen serkentették izomszöveti őssejtek képződését.
A dohányzás növeli a daganatos betegségek előfordulását, krónikus hypoxiás tüdőbetegséget idéz elő, illetve testszerte érrendszeri károsodást, érszűkületet idéz elő. Ez utóbbi betegségcsoport kialakulását vizsgáljuk részletesebben.
Amerikai kutatók preklinikai vizsgálatai szerint speciálisan kifejlesztett peptid-alapú nanopartikulumokkal célba juttatott siRNS-ek toxikus hatások nélkül képesek megakadályozni a tumornövekedést hasnyálmirigyrákban.
Egy klinikai vizsgálatban apró aranyrészecskék vibrációs tulajdonságait kihasználva semmisítették meg a prosztata elrákosodott sejtjeit. A módszer nagyon pontos beavatkozást tett lehetővé, és olyannyira mentes a mellékhatásoktól, hogy az elsőként kezelt beteg a terápia után egy héttel már biciklizett.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?