Olyan optogenetikai eszközöket fejleszthetnek, amelyek hosszútávon a farmakológiában és a gyógyításban egyaránt hasznosíthatóak lesznek.
Olyan, a szkizofrénia kialakulásának molekuláris alapjait vizsgáló kutatás indult, amely segítheti a betegek személyre szabott kezelését.
A daganatterápiával kapcsolatos legújabb kutatási eredményekről számolt be Szöőr Árpád, a DE adjunktusa az Oszakai Világkiállításon.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában július 1-jével létrejött a Klinikai Genetikai Központ vezetője Balogh István egyetemi tanár.
Olyan komplex rendszert hoztak létre Székesfehérváron, amely a sikeres embrionális beültetés esélyét 60-70 százalékra növelheti
Az Index szerint világelsőként kezdődött meg egy vitatott kutatási projekt, amely az emberi élet építőköveit hozná létre „a semmiből”.
Egy nemzetközi kutatói konzorcium, a 4DPD-Omics, új szintre emeli a Parkinson-kór kutatását azáltal, hogy sejtszintű és térbeli omikai technológiákat alkalmaz az agyi elváltozások feltérképezésére.
A nyertesek 60 százaléka 40 évesnél fiatalabb, a mobilitási célpontok 77 százaléka európai országokba irányul.
Egyre több bizonyíték utal arra, hogy közvetlen kapcsolat lehet a tüdőrák és az emésztőrendszer között, közölte a HCEMM.
A DNAformer nevű új módszer jelentősen elősegítheti az adattárolás új technológiájának fejlődését, közölte a Technion Taub egyetem.