A kontinens legizgalmasabb egészségügyi startupjai méretteték meg magukat az EIT Health InnoStars programjának nagydöntőjén.
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) pilot jelleggel 2024 tavaszán hirdette meg a PTE Kooperatív kutatás-fejlesztési programot.
Együttműködési megállapodást kötött a magyar kutatóhálózatot irányító HUN-REN Központ, a Doktoranduszok Országos Szövetsége és a Hunexpert Magyar Szakértői Rendszer Kft.
Az EIT Health tanulmányt készíttetett arról, hogy milyen kihívásokkal kell szembenézniük az egészségügyi startupoknak.
Átadták a 33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia (OTIO) díjait szombaton; a döntő résztvevői közül tíz pályamű kapott díjat.
Európai szakértők ajánlásokat fogalmaztak meg az európai egészségügyi adattérben (EHDS) rejlő lehetőségek sikere érdekében.
Munkácsy Gyöngyi és Lengyel Edina munkásságát kiemelkedő tudományos teljesítményük, valamint mentorálási tevékenységük elismeréseként díjazták.
Mentorprogramot hívott életre a Príma Medica, az orvosi központban kezdő szakorvosok sajátíthatnak el speciális szaktudást.
Idén negyedik éve indítja útjára a 21 nő az egészségügyért alapítvány a MentorProgramját.