Új felfedezések: a szexuális aktivitás olyan fiziológiai változásokat vált ki a nő szervezetében, ami növeli a teherbe esés esélyét az ovulációs időszakon kívül is, a méhkürt pedig segíti a spermiumot munkája elvégzésében.
Amerikai és japán kutatók eljárást dolgoztak ki korán meddővé vált nők petefészkének "újraébresztésre" - az új technológia alkalmazása nyomán megszületett az első gyermek.
Az SO hatására kisebb lett az emlő- és petefészekrákkal összefüggő halálozás. Ezek a hatások nem függtek sem attól, hogy melyik gén hordozta a mutációt, sem pedig az életkortól, 50 éves kor után végzett SO esetén is éppen úgy érvényesült, mint a fiatalabbakban.
A női termékenység növelésére Kínában évszázadok óta használt akupunktúrát manapság a lombikbébiprogramokban is alkalmazzák, de a gyermekre vágyókat ez bizonyíthatóan nem segíti. A lehangoló eredményeket a témával foglalkozó európai tudományos társaság kongresszusán ismertették.
Harminc éve, 1978. július 25-én született meg az angliai Oldhamben az első lombikbébi, Louise Joy Brown, akinek világra jötte mérföldkő volt a meddőség kezelése és az orvostudomány történetében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?