Két egészségügyi intézményt újítanak fel a Békés vármegyei Sarkadon uniós támogatásból, közölte az önkormányzat.
A PTE kutatói egy nemzetközi projektben arra kerestek választ, hogyan kell felkészülnie az orvosoknak a globális felmelegedésre, közli a Népszava.
A WHO legfrissebb jelentése szerint az európai régió lakossága „élethosszig tartó egészségügyi válságokkal” néz szembe, írja a Magyar Nemzet.
A MESZK elsősorban a tárgyalásban és az egyeztetésben látja a megoldások keresését, a FESZ viszont támogatja a tüntetést, írja a 24.hu.
Magyar Péter évértékelőjében komoly szerepet kaptak az egészségügyi programpontok. Az mfor.hu dr. Rékassy Balázs orvossal vette számba a javaslatokat.
Nyitottak a magyar kutatók és vállalkozók a nemzetközi együttműködésre – mondta a KIM innovációért felelős helyettes államtitkára az M1-en.
A Nature című folyóiratban megjelent cikk arról szól, hogyan hat a folyamatosan változó éghajlat az emberiségre, írja a Magyar Hírlap.
Miként válhat az éghajlatváltozás az orvosi tanterv részévé? A PTE január 23. és 24. között adott otthont a CLIMATEMED projekt zárókonferenciájának.
A magyarok nagyjából fele inkább bizakodóan, míg a másik fele jobbára aggodalommal tekint az idei évre – írja a Medián felmérése alapján a hvg360.
Új ellátási modellekre van szükség, nagy segítséget jelenthet a digitális medicina, éppen a szociálisan hátrányos rétegekben – mondja Purebl György, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének igazgatója.