Miközben Kásler Miklós miniszter az idei évet a struktúra átalakításának ígéretével nyitotta, szakállamtitkára – bár meghívták – végül nem toppant be az év első egészségügyi konferenciájára. Így a büntetőpadra ültetett kórházigazgatók és más ágazati szereplők csak találgathatták, vajon a lélekszakadva remélt reform végül kimerül-e a váróhelyiségek és kórtermek újrafestésében.
A szakmai alapon végrehajtott átalakítás során kórházakat kellene bezárni: a 2018-as választás után már nem halogatható tovább ez a lépés, mondta a Vasárnapi Híreknek a volt államtitkár.
Csak azt látjuk, amit az intézményrendszer láttatni akar, az pedig nem a valóság – mondta Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár egy tegnapi háttérbeszélgetésen.
„Nagyon is valóságos veszély”, hogy a gonorrea, ez a szexuális úton terjedő gyakori betegség „kezelhetetlenné” válhat az antibiotikumokkal szembeni egyre fokozódó rezisztenciája miatt – figyelmeztet a nagy-britanniai Egészségvédelmi Hivatal (HPA).
És itt jutottunk el a magyar egészségügy legfurcsább kinövéséhez, misztikus tabujához, a hálapénzhez. A választók sajnáltak 300 forintot egy vizitdíjért, de nem sajnálnak évente 73 milliárdot borítékban az orvosok zsebébe tenni.
A receptre kapható gyógyszerek esetében a lehetséges mellékhatások listája kezelhetetlenné bővült: gyógyszerenként átlagosan 70 mellékhatást sorolnak fel a tájékoztatókban. Egy új vizsgálat szerint ez a hatalmas tömegű információ, amivel elárasztják az orvosokat, szinte lehetetlenné teszi, hogy a szakember a megfelelő kezelést válassza ki betegei számára.
Egyre több orvos lép ki a magyar egészségügyből, megy külföldre dolgozni a kedvezőbb jövedelmi viszonyok és a jobb munkakörülmények miatt. A HVG-nek nyilatkozó Páva Hanna változást ígér.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?