A sunitinib egy ésszerű fejlesztés eredményeként létrehozott kicsiny molekula, mely szerkezeti hasonlóságot mutat az adenozin-trifoszfáttal (ATP), mely egy sor tirozin-kináz (TK) aktiválódását gátolja.
Dán kutatók új keresőmotort fejlesztettek ki a ritka betegségekkel kapcsolatos, szakmailag megbízható információk megtalálására. A The Guardian újságírója kipróbálta és meghökkentő eredményekre jutott.
Ismét bebizonyosodott, hogy a végtelen információgazdagságért cserébe szinte korlátlan kiszolgáltatottságot kell vállalniuk az internet felhasználóinak: a legnépszerűbb keresőoldalak találatainak jelentős része garantáltan veszélyes vizekre viszi a gyanútlan felhasználót.
Az új visszaélési lehetőségről a McAffee internetbiztonsági cég kutatása lebbentette fel a fátylat. A május végén publikált összefoglalóból kiderül, hogy a keresőgépek legnagyobbjai – a Google, az MSN, a Yahoo, az AOL, az Ask – használata esetén még az ártatlannak tűnő, de népszerű keresőszavak jelentős százaléka is veszélyes – elsősorban adathalász, emellett gyakran explicit adatközlő – weboldalakra vezetik az interneten böngészőt.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?