A német szövetségi versenyhivatal monopolhelyzettel és a felhasználói adatokkal való visszaéléssel vádolta meg a Facebook közösségi portált vizsgálatának előzetes összegzésében.
Az okostelefonok különféle szenzorai precedens nélküli mennyiségű és minőségű adatot tudnak biztosítani az orvostudományi kutatásokhoz, anélkül, hogy megzavarnák tulajdonosaik mindennapjait. A Nature közölte a valaha volt legnagyobb lélekszámú, az m-Health lehetőségeit felhasználó Parkinson-kutatás első eredményeit.
Mit gondolnak magukról a bélgyulladásban szenvedő tizenévesek, mennyire hatékonyan tudják kezelni a betegségük kapcsán felmerülő helyzeteket? Mennyire esik ez egybe szüleik elképzeléseivel?
A gyulladásos bélbetegség kezelése során sok olyan döntés van, amelyek meghozatalában csak bizonytalan evidenciák segítenek. Tipikusan ebben a helyzetben érdemes a betegeket is bevonni a terápiák közötti választásba. Melyek ezek a preferencia-érzékeny helyzetek, és mely betegek igénylik a részvételt?
Az Amerikai Egyesült Államok Egészségügyi Minisztériuma sajtótájékoztatón jelentette be, hogy szigorítani kívánja a humán kísérletek szabályait, hogy erősebb legyen az azokban részt vevők védelme.
A feltehetően kormányzati irányítás alá kerülő intézményben a tervek szerint egykapus ügyintézés valósulhat meg a betegpanaszok terén, korrigálva ezzel a rendszer jelenlegi anomáliáit. A betegjogvédelem új rendszerének mielőbbi felállását azonban nemcsak a képviselet szétzilálása indokolja, hanem az is, hogy a legfrissebb európai adatok szerint Magyarország már csak Ciprust előzi meg a betegjogok érvényesülésének terén.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?