Az ezredforduló környékén kifejlesztett, majd gyorsan bővülő genomikai és egyéb omikai, valamint más molekuláris biomedicinális megoldások a klinikai medicina és az egészségügy más területein is új korszakot nyitottak.
Két újabb egészségügyi jogszabály tervezete került ki a kormány honlapjára, az egyik a gyógyászati segédeszközökről szól, a másik a protézis-nyilvántartás rendjéről.
Alighanem tárcarekordot döntött legfrissebb salátarendeletével a szakminisztérium, amikor egyszerre 98 korábbi ágazati jogszabály tartalmát módosította.
Kreatív megoldásokat szül a gyógyszerkassza-lefaragás, van ahol már a patikus emlékezik arra, hogy mit is szedett a beteg a múlt hónapban – derül ki a szabadfold.hu írásából.
Hiába jelentették be a módosítást, hogy mégis megadható a recepten a koleszterinszint-csökkentő gyógyszer neve is, a számítógépes programok ezt egyelőre nem tudják követni – írja a Weborvos.
Április elsejétől a koleszterinszintet csökkentő gyógyszerek esetében megkezdődik a hatóanyag-alapú felírás, de az orvos továbbra is feltüntetheti a recepten, hogy melyik gyógyszert javasolja – írja az MTI.
Bár a hatóanyag-alapú gyógyszerrendelést elvileg régóta lehetővé teszik a jogszabályok, a gyakorlatban eddig talán sohasem alkalmazták. Április elsejétől azonban a koleszterintszint-csökkentőket csak így írhatják fel az orvosok.
Márciustól az orvos egy vényen, egyszeri kiváltásra legfeljebb 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget rendelhet, áprilistól pedig a koleszterincsökkentőkre bevezetik a hatóanyag-alapú gyógyszerrendelést – írja az erőforrásminiszter most publikált rendeletében.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?