A nemzetközi Agykutatás Hete évről évre más-más agykutatással kapcsolatos témával segít megismertetni az emberi agy működését.
A Debreceni Egyetem kutatóinak eredmlnyei úttörő jelentőségűek a porcképződés genetikai szabályozásának megértésében.
Január 30-án 67. alkalommal rendeznek NEVES Betegbiztonsági Fórumot, melynek témája a táplálásterápia lesz.
A magyar fejlesztésű 3D-lézerpásztázó mikroszkóp segítségével elsőként sikerült élő állatban másodpercek töredéke alatt, az emberi hajszálnál százszor vékonyabb struktúrákban megfigyelni az emlékek megszületését.
A depresszió ellen szedett gyógyszerek mennyisége kevesebb azoknál, akik tágabb kapcsolatrendszerükben sokféle ismerőssel állnak kapcsolatban.
Az egyik legrangosabb kémiai folyóirat, az Angewandte Chemie a címlapján közölte a magyar kutatók eredményeit.
Az egyik legdinamikusabban fejlődő tudományág a bionika, amelynek piaca 2024 és 2034 között évente átlagosan 10 százalékkal fog növekedni.
Lezárult a 21 ország közreműködésével megvalósuló, a mentális egészség területén bevált jó gyakorlatok átvételét segítő közös fellépés.
A mesterséges intelligencia végül javulást hoz a termelékenységben és az egészségügyben. A jelentősége felér az ipari forradalommal.
Világhírű magyar tudósok munkásságát gyűjti egybe a Várkert Bazár Heuréka! A magyar géniusz nyomában elnevezésű szabadtéri tárlata.