Betegek beutaztatásával foglalkozó vállalkozást is indít az a cégcsoport, amely a fővárosi Duna-parton készül magánkórházat nyitni 2016-ban – írja a Napi.hu.
Elindult a kórházi mentorprogram, amelyre régiónként egy-másfél milliárd forint jut uniós forrásból - közölte az egészségügyért felelős államtitkár Sopronban.
Hamarosan megkeresik a magyar kórházakat, hogy milyen az egészségturizmusban eladható szolgáltatásaik vannak, s 2014-ben központilag meg is kezdik ezek értékesítését.
Egészségturisztikai konferenciát tartottak Oslóban a magyar Nagykövetségen. A rendezvényen Magyarország új gyógyturisztikai trendjeit és szereplőit mutatták be. Április 27-től Barcelona várja az egészségügyi turizmus szakembereit.
Mátraderecskén idestova 15 éve küzdenek a mofetta kezelések támogatásáért. Sokan bíznak abban, hogy az ügy jövőre végre új lendületet kaphat - írja a Heves Megyei Hírlap.
Egy becslés szerint az egészségügyi turizmus forgalma várhatóan 40-100 milliárd dollárral növekszik 2012-ig. Íme az amerikai betegek öt legnépszerűbb úti célja.
Hazánk lehetne a régió gyógyturisztikai központja
A legtöbb szakember szerint ugyan nem irreális hazánk gyógyturisztikai „régióközpont-álma”, valóra válásához azonban gyökeres változtatásokra lenne szükség mind a fejlesztések, mind a marketing tekintetében. Először is, tudni kellene, mennyi „gyógyturista” érkezik ma évente Magyarországra, milyen az idelátogatók korösszetétele, mennyire elégedettek a kínálattal, mit hiányolnak, mivel elégedettek. Amíg nincs erre vonatkozó felmérés, igencsak nehéz meghatározni, hol, mit érdemes fejleszteni, min kell változtatni.
– Csak a gyógyszállókban eltöltött éjszakák számáról rendelkezünk adatokkal – mondta érdeklődésünkre Bozzay Andrásné, a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumhoz (GKM) tartozó turisztikai államtitkárság munkatársa. Ebből legalább annyi kiderül, hogy a kereskedelmi szálláshelyeken megforduló összes vendég 12,5 százaléka a gyógy- és wellness-szállodákat választotta. Egy másik, talán beszédesebb adat: míg az összesen több mint 80 gyógy- és wellness-szálloda évente átlagosan 60 százalékos kihasználtsággal működik, a többi hotel csak 40 százalékos teljesítményt tud felmutatni.
Az adathiány ellenére már készül a nemzeti turizmusfejlesztési stratégia, amely a 2004 és 2013 közötti időszak céljait, feladatait jelöli ki. Ennek keretében alakítják ki az egészségturizmusra vonatkozó koncepciót. A konkrét tervekhez meg kell várni két, most folyó kutatás eredményét. Az egyik a termálvízkészleteket vizsgálja, a másik pedig azt elemzi, mekkora a kihasználtságuk az utóbbi években épült, illetve felújított gyógyszállóknak, fürdőknek.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?