Két amerikai gyógyszercég 67 millió dollárt fizet peren kívüli egyezség keretében, mivel a vád szerint rákellenes gyógyszerüket megtévesztő marketingeszközökkel promotálták, így betegek idő előtti halálát okozták, írja a PharmaOnline.
Várhatóan télen vagy 2015 tavaszán kerül az Európai Parlament elé az üzleti titok védelmét szolgáló irányelv, amelyet a tagországoknak két éven belül kell jogrendjükbe iktatniuk.
Folyamatosan csökkennek a gyógyszergyárak által az orvosoknak kifizetett összegek Európában és a tengerentúl is – írja egy friss brit kimutatásra hivatkozva a PharmaOnline.
Akár személy szerint is beazonosíthatóvá válhatnak a gyógyszercégek által szponzorált orvosok az uniós transzparencia-direktíva hatályba lépését követően – írja a Világgazdaság.
Mi lenne, ha nem a gyógyszercégek képviselői látnák el információval az orvosokat, patikusokat? - teszi fel a kérdést egy a PharmaOnline-on ismertetett tanulmány.
A jogalkotó addig drágította az orvoslátogatók alkalmazását, amíg volt olyan gyógyszergyártó, amelytől a csapat több mint felét is elbocsátották – idézi a helyzetet a Világgazdaság írása.
A terápia eredményességének mérése elvezethet a kockázat megosztásához, hiszen egy új szerről kiderülhet, hogy a gyakorlatban nem hozza azokat az eredményeket, amelyek a klinikai vizsgálatok alapján, a befogadáskor várhatók voltak – mondta el dr. Bidló Judit, az OEP Ártámogatási Főosztályának vezetője a Medical Tribune tegnapi konferenciáján. Vannak szerek, amelyek esetén már ma is működő gyakorlat a kockázatmegosztás.
Megérnek egy utóvizsgálatot annak a thaiföldi „továbbképzésnek” a szövődményei, amelyet egy gyógyszerforgalmazó szponzorált, és amely orvoshalállal kezdődött – írja a HVG.
A kormány 2012-ben 83 milliárd forintot von ki a gyógyszerár-támogatási rendszerből. Milyen túlélési stratégiák alkalmazhatók a drasztikus lépések előtt? Hogyan tehető hatékonyabbá, fenntarthatóvá ilyen szigorú környezetben egy-egy gyógyszeripari cég?
Tavasszal, május 19-én a „Zéró tolerancia – konferencia az etikus gyógyszerpiacért” címmel megrendezett eseményünkön résztvevő gyógyszeripari szakemberek számtalan kérdést intéztek a GYEMSZI-OGYI képviselőihez. Mivel a gyógyszerügyi hatóság szakértői nem minden esetben tudtak pontos választ adni, ezért csokorba gyűjtöttük az ott elhangzott kérdéseket, továbbá kör e-mailben arra kértük a konferencia hallgatóit, egészítsék ki saját kérdéseikkel a listát. Sokan érdeklődtek a válaszok iránt, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet Országos Gyógyszerészeti Intézetének sajtóosztályától szeptember 2-án kaptunk választ. A kérdéseket itt olvashatják.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?