Várhatóan télen vagy 2015 tavaszán kerül az Európai Parlament elé az üzleti titok védelmét szolgáló irányelv, amelyet a tagországoknak két éven belül kell jogrendjükbe iktatniuk.
Elismerte a brit GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszergyártó vállalat, hogy már 13 évvel ezelőtt is próbálkozott korrupcióval Kínában, emiatt az ellene folyó vizsgálatot vélhetően kiterjesztik.
Ma már nem a betegek gyógyulása a német orvosok fő célja, hanem a pénz és a minél jobb üzlet – idézi Michael Imhof német sebész könyvéből a focus.de alapján az MNO.
Az Egyesült Királyság visszaélésekkel foglalkozó szervezete (SFO) megerősítette, hogy bűnügyi nyomozást indítottak a GlaxoSmithKline (GSK) kereskedelmi gyakorlata ellen – írja a Napi.hu.
A kínai rendőrség befejezte a nyomozást a brit GlaxoSmithKline gyógyszeripari csoport korábbi helyi vezetője és több beosztottja korrupciós ügyében – írja a Napi Gazdaság.
Bűnügyi vizsgálat indul Lengyelországban a brit GSK gyógyszeripari csoport ellen, amely a gyanú szerint kenőpénzzel ösztönzött lengyel orvosokat egyik asztmagyógyszerének terjesztésére.
Írásban kell kötelezettséget vállalniuk az orvosoknak május elsejétől arra, hogy nem fogadnak el hálapénzt vagy ajándékot betegeiktől – jelenti az MTI Kínából.
Akár személy szerint is beazonosíthatóvá válhatnak a gyógyszercégek által szponzorált orvosok az uniós transzparencia-direktíva hatályba lépését követően – írja a Világgazdaság.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?