Svante Pääbo svéd genetikus kapja az idei orvosi-élettani Nobel-díjat az evolúciós genetika területén elért eredményeiért.
Az állatok és a gombák evolúciós eredetét vizsgálták nemzetközi együttműködés keretében az ELTE Biológiai Fizikai Tanszékének kutatói.
A dinoszauruszok is szenvedhettek rákban, új kutatások szerint ugyanis agresszív csontrákja lehetett egy centrosaurusnak.
Megtalálták az eddig ismert legrégibb, 550 millió éves megkövült bélszakaszt a nevadai sivatagban, közli az MTI.
Hatással van az állatok genetikai sokszínűségére a klímaváltozás, állítja egy nemzetközi kutatócsoport a havasi mormota örökítőanyagát vizsgálva.
A rák olyannyira mélyen bele van kódolva a DNS-ünkbe, hogy már a triász kori négylábúak életét is megkeserítette, írja a Qubit.
Tuberkulózis-szerű betegség nyomait azonosították egy 245 millió évvel ezelőtt élt tengeri hüllő megkövesedett maradványain.
A földi evolúció első évmilliárdjainak megismerését segítheti magyar kutatók új módszere, amely az örökítőanyag fajok közti átadására épül.
A Chicagói Egyetem kutatói rájöttek, miként alakulhatott át az uszony végtaggá az evolúció során, írja az Index.
Egy eddig ismeretlen emberfajta több mint ezer csontját hozták felszínre Dél-Afrikában. A lelet átírhatja a történelmet, hasonlóan ahhoz az egyetlen állkapocsdarabhoz, amelyet az év első felében találtak Etiópiában.