A gyermekhalálozás a felére csökkent az elmúlt 15 évben Magyarországon, azonban még mindig kétszer annyi gyermek hal meg balesetben, mint onkohematológiai okok miatt. Pedig a baleseti halálok fele, az ebből eredő sérülések 80 százaléka megelőzhető lenne.
Az egészségügyi szolgáltatók az ünnepek alatt is folyamatosan biztosítják a lakosság ellátását, közölte a szaktárca egészségügyért felelős államtitkársága.
Égésmegelőzési- programot indított gyerekeknek a fővárosi Bethesda Gyermekkórház, erről Rideg Gyula, a program vezetője számolt be az M1aktuális csatornán.
A balesetek egy éves kor fölött több gyermek és fiatal életét követelik, mint az összes betegség együttvéve. Évente sokezer gyerek sérül meg és közül 250-300 meghal olyan balesetek miatt - mint például a fulladás, forrázás, lezuhanás, mérgezés, félrenyelés, közlekedési- és sportbalesetek - amelyek megeleőzhetőek lennének. A Nemzeti Gyermek- és Ifjúságbiztonsági Akcióterv célja, hogy tíz év alatt, a 0-24 éves korcsoport körében 30 százalékkal csökkentse a véletlen balesetek okozta halálozást.
Bár a gyermekbalesetek igen jelentős része szülői odafigyeléssel és gondossággal megelőzhető, elég egy pillanatnyi kihagyás, és máris kész a baj. A maradandó károsodások kivédése érdekében fontos, hogy azonnal és helyesen cselekedjünk. A gyermekgyógyász édesanya fontos szempontokat sorol a megelőzéshez is.
Magyarországon évente átlagosan 1500 gyermek kerül kórházba égési sérüléssel, vagyis a statisztika szerint naponta körülbelül 4 gyermek szenved el olyan égési sérülést, amelyet csak szakkórházban lehet gyógyítani. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a 10 év alatti gyerekek gyakrabban sérülnek, a 10 év felettiek pedig súlyosabban.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?