Jelentős esetszám elmaradást tapasztalnak a járóbeteg-szakellátásban, de a Medicina Fórum és a Magyar Kórházszövetség közös kongresszusán kiderült az is, nincs finanszírozási akadálya annak, hogy több műtétet végezzenek a kórházakban várólistás ellátásokból.
Felzárkózás helyett leszakadás történt az egészségi állapot és az egészségügyi kiadások tekintetében az elmúlt évtizedekben Magyarországon, az ágazat helyzetén a reform és kiadásnövelés együttesen javíthatna, azonban a többletköltéshez gazdasági növekedés is kellene, ami azonban elmarad a kormány optimista becsléseitől.
A polgáraival törődő, szolidáris államra lenne szükség, amely nem büntetésekkel akarja kikényszeríteni a szerinte megfelelő viselkedést, hanem az emberek jólléte érdekében nagyobb szerepet vállal.
Az ígéretek szerint hamarosan hárommilliárd forintot csoportosít át a kormány, hogy visszarántsa a gyógyászati segédeszközök mára csődközelbe került piacát – mondja az Indexnek Rásky László.
Átfogó ágazati stratégia hiányában továbbra is csak arról eshetett szó a Budapesten zajló Hungaromed kiállításon, hogy mi az, amin változtatni kellene.
A járóbeteg-szakellátást is érintő országos programokat tekintettek át a Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség éves konferenciáján Balatonfüreden, a vastagbélszűrés mellett szóba kerültek a lelki egészségközpontok, a sürgősségi ellátás és az Egészséges Budapest program is.
A magánegészégügy azért erősödhetett meg, mert a közszolgáltatás rosszul működik, utóbbi működésében már alapfunkciók is hiányoznak – mondja Sinkó Eszter egészségközgazdász az Új Egyenlőségnek.
Struktúra- és kapacitásszervezéssel igyekeznek majd csökkenteni a sürgősségi betegellátó osztályok leterheltségét – többek között erről is beszélt Nagy Anikó egészségügyért felelős államtitkár Siófokon.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?