2015 óta Svédországban megnövekedett a W szerocsoportú Neisseria meningitidis okozta invazív meningococcus betegség előfordulása a „2013-as törzs” megjelenésének köszönhetően.
Filogenetikai módszereket alkalmaztak két ritka rákbetegségben szenvedő betegnél, és megpróbálták meghatározni, hogy a betegséget kiváltó mutációk mikor jelentkezhettek a szervezetükben.
A korábbi dogmával ellentétben nem steril húgyhólyagban ugyanazok a kommenzális és pathogén baktériumtörzsek élnek, mint a vaginában, állapította meg a Nature Communications tanulmánya.
Eddig nem ismertük a génreguláció fajspecifikus dimenzióját – a Nature-ben közölt felfedezés révén sokkal jobban megérthetjük az ember fejlődését és fiziológiáját, továbbá e specifikus hálózat zavarainak feltárása a betegségek megértésének is óriási lökést fog adni.
Hogyan változnak a történetek, miközben generációról generációra továbbadjuk őket? A biológusoktól tanult filogenetikai analízis módszerével tanulmányozva a mitológiákat, a humán migráció a paleolit korig feltérképezhető.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?