Milliós tartozások és a keretet jóval meghaladó dolgozói létszám lehetetleníti el az egri Markoth Ferenc Kórházat, s az intézmény a teljes csőd felé halad – írja a Népszava.
Az egri kórház államosítását tartja szükségesnek az Egri Kórházvédők Egyesülete az után, hogy adósságrendezési eljárás indult az intézményt fenntartó Heves Megyei Önkormányzat ellen.
Az egészségügyi államtitkárság tervei szerint az új, kötelező tagságú Magyar Orvosi Kamara nem kapna egyetértési jogot az egészségbiztosítóval kötött szerződési feltételek kialakítására. Az orvosok egy csoportja úgy véli: ha a kormány nem megy bele egy kemény jogosítványokkal rendelkező kamara felállításába, akkor vissza kell utasítani a kötelező kamarai tagságot.
Tévedés volt azt hinni, hogy a HospInvest távozásával helyreáll a rend és a nyugalom, elül az egri kórház körüli csatazaj. A harc folytatódik, csupán a szereplők változtak.
Egyre több beteg marad ellátatlanul amiatt, hogy az állam nem biztosítja a szükséges anyagi fedezetet ellátásukhoz és gyógyulásukhoz, s a tendencia erősödik. A társadalombiztosítási kassza hiányán a kormány egyrészt privatizációval igyekszik úrrá lenni, erőltetve a látványosan megbukott Hospinvest modellt, másrészt csökkenteni akarja a kórházak számát – tudatta Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum szervezője szerdán Budapesten.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?