Több hónapos halogatás után kiderült: melyik egészségszervezési nagytérséghez tartoznak majd az egyes települések. A fővárost három részre „szabdalták”, s bár erősen tiltakoztak, nem jártak jobban a Szolnok megyeiek sem.
Uniós támogatással, csaknem egymilliárd forintból épült meg a Somogy megyei Csurgón a szombaton átadott, tizenhét települést ellátó kistérségi járóbeteg-szakellátó központ, amelynek révén jelentős mértékben javul a térség lakóinak egészségügyi ellátása.
Világméretű hiány alakult ki abból a vegyületből, amely a Zala Megyei Kórház készletéből is kifogyott, és emiatt a héten nem tudták elvégezni a kemoterápiás kezeléseket; a tárca "alternatív beszerzési megoldásokon" gondolkodik, és ha hosszú távon hiány alakul ki, "a hazai gyártásról is gondoskodni kell" – jelentette ki az egészségügyért felelős államtitkár Nagykanizsán.
Ha nincs más megoldás, Zala megyéhez csatlakozna a somogyi Pogányszentpéter, hogy lakói a közelebbi, 11 kilométerre lévő nagykanizsai kórházban vehessék igénybe a fekvőbeteg-ellátást.
Az érintettek igen, a kaposvári és a nagyatádi kórház viszont nem szeretné azt, hogy a somogyi betegek a nagykanizsai kórházba is járhassanak - írja a Somogyi Hírlap.
Szócska Miklós államtitkár szerint az uniós forrásokból épülő beruházások fenntarthatatlanok lesznek. A Somogyi Hírlap két település, Csurgó és Tab példáját mutatja be.
Korai halál, betegségek, kezeletlen betegek. Gyászos képet mutat a somogyiak jelene és jövője is egy friss egészségügyi felmérés szerint. Bár az eltelt két évtizedben valamelyest javultak a mutatók, a magyarok életkilátásai rosszabbak, mint átlagosan az Európai Unió vagy a Visegrádi Hármak lakosaié.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?