Az állami ellátástól elpártolva új társadalmi réteg jelent meg a magánszolgáltatók páciensi körében, ami a piaci szereplők szerint maradandónak bizonyul. Az infláció, valamint a szabályozási környezet korrekciója viszont előbb-utóbb megtörheti a meredek növekedési trendet.
„Magasabb szemszögből érkezve”, új látásmóddal kiderülhet, hogy a gazdasági nehézségek ellenére vannak még lehetőségei az egészségügyi intézményeknek – derül ki a Cserháti Péter miniszteri biztossal készült interjúból.
A gyógyszerpiacon – s ezen belül a lakossági gyógyszerellátásban – 2012-ben történtek nem értékelhetők sem az elmúlt évek, sem pedig a következő évi várakozások számbavétele nélkül.
A Magyar Kórházak- és Rendelőintézetek Szövetsége (MKRSZ) szerint az előző évhez viszonyítva mintegy 110 milliárdos veszteséget okoz az intézményeknek az "államosítás".
Általános vélemény, hogy hazánkban minden adott ahhoz, hogy az ország az egészségturizmus fellegvárává válhasson. Évente több tízezer külföldi beteg érkezik fogászati kezelésekre, s ha már jönnek, nem verik a fogukhoz a garast: átlagosan 3–5 napot töltenek nálunk, s a kezelések között mindent kipróbálnak, amit más turisták is: a becslések szerint évente 20–25 millió eurót, azaz 6,2 milliárd forintot költenek nálunk.
Uniós forrásokból jelentős összeg áll rendelkezésre a tárgyi eszközök hiányának pótlására és a foglalkoztatás, valamint a képzés és szakképzés támogatására.
A fenti címmel jelent egy külső szemlélő, Dénes Gábor, a Menedzserek Országos Szövetségének főtitkára gondolatébresztő írása az egészségügyi vezetők szaklapjában, az IME-ben. Ebből közlünk egy részletet.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?