hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 7
#1
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2023-11-16

A politikusok orvosnak tartanak, az orvosok politikusnak, az eredmény, hogy mindkét nyelvet jól beszélem – foglalta össze eredményessége eredőjét Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár a 46. Medicina Fórum minapi konferenciáján.

#2
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2018-01-05

Átalakulás előtt áll a főváros egészségügye, kérdés azonban, hogy az Egészséges Budapest Program nyomán megvalósuló ellátórendszer hogyan illeszkedik az országos betegellátáshoz, a betegek vándorlásához.. A Napi.hu elemzése.

#3
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2015-07-21

A 2015-ös Eurobarométer eredményei arra mutattak rá, hogy 2007 óta nem növekedett lényegesen a határon átívelő ellátás igénybevétele – írja az eski.hu.

#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2012-10-26

Külföldön kívánja értékesíteni szabad kapacitásait az Országos Idegtudományi Intézet (OITI) – tájékoztat mai közleményében az intézmény.

#5
Medical Online >> Mi újság?
2011-03-01

Erőteljes vetélkedés indult meg Pécs és Kaposvár között, mivel a nagytérségi egészségügyi központokat a hagyományos Baranya-Somogy-Tolna egység megbontásával alakítanák ki.

#6
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2010-06-14
A Távol-Keleten immár a turizmus egy külön ága specializálódott a gyógyításra. Nálunk a gyógyfürdői szolgáltatókon kívül eddig csak a fogorvosoknak és a plasztikai sebészeknek sikerült nagyobb számban rávenniük külföldi betegeket, hogy magyar orvosi ellátást vásároljanak. Vajon miért?
#7
Medical Tribune I. évf.3. szám
Medical Online
2003-02-01
A beteg törvény adta joga Az orvostársadalom kezd megbarátkozni a betegjogokkal. Ám ahogy a szabad orvosválasztás is jóval többet jelent annál, mint hogy a páciens eldöntheti, kinek adja le a tb-kártyáját, a betegtájékoztatás (és -tájékozódás) jogába ma már az is beletartozik, hogy a páciens is kérhet „külső” konzíliumot, úgynevezett „second opinion”-t. Mintegy tíz évvel ezelőtt megkértem egy New Yorkban élő neves idegsebészt, végezzen el egy bonyolult agyműtétet évtizedek óta kint élő magyar barátomon. Hosszas levelezést, számos telefonbeszélgetést követően, nagy nehezségek árán megszerveztem, hogy fogadja a beteget. Az orvos megvizsgálta, majd elvállalta az operációt. Ám amikor telefonon érdeklődtem nála a részletek és a műtét időpontja felől, azt a meglepő tényt közölte velem, hogy a beteg előbb még kikéri egy másik orvos véleményét is. Amikor dadogva szabadkozni kezdtem barátom modortalansága miatt, az orvos értetlenül szakított félbe: Miért ne mehetne el máshoz is? Mi sem természetesebb ennél: a betegnek – lévén saját sorsa a tét – joga van egy második szakvéleményhez, „second opinion”-hoz; ezen senki nem sértődik meg. (A második konzílium egyébként megerősítette elhatározásában a beteget, és az első, a New York-i kolléga sikeresen eltávolította a daganatot az agyából.) Attitűdváltozás Akkoriban nem hittem volna, hogy hamarosan Magyarországon is ez a tárgyilagos hozzáállás válik az uralkodóvá. Eszembe jutott, mennyi konfliktust, sértődést okozott korábban a magyar kollégák körében a betegvándorlás. Mára gyökeresen megváltozott a helyzet: bármelyik kollégámat kérdezem, kivétel nélkül mind helyesli, ha a beteg egy másik orvossal is konzultál, legfeljebb azt várja el – és teljes joggal –, hogy ő is megtudja, milyen eredménnyel zárul ez a „külső” konzílium. Nincsenek más véleménnyel erről az úgymond „pénzes szakmák” képviselői, a sebészek és a nőgyógyászok sem.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?