A brit egészségügyi ellátórendszerre olyan hatást gyakorolt a koronavírusjárvány, mintha az országot véget nem érő terrortámadás-sorozat érte volna.
A teljes egészségügyi ágazat összeomlásához vezethetnek a kormány 2025-re tervezett konszolidációs intézkedései – írja az Új szó.
Két kutató nyert összesen 125 millió forint támogatást a Nemzeti Kutatási Kiválósági Program Excellence alprogramjának első értékelési körében.
Súlyos bírálatokat fogalmaz meg a nagy-britanniai koronavírus-járvány kormányzati és szakhatósági kezelésének módjáról összeállított jelentés.
Öt eurót kellene fizetnie annak a páciensnek, Franciaországban, aki hiábavaló várakozásra kényszeríti orvosát – írja a hvg.hu.
A magánorvoshoz járóknak körülbelül 9-10 százalékban van valamilyen magánbiztosításuk, a többiek zsebből fizetnek a Népszava szerint.
Bejelentették a Pannónia Program és a HU-rizont elindítását. Az Index Freund Tamást, a Magyar Tudományos Akadémia elnökét kérdezte.
Utólag legalizálták az országos kollegiális vezetők pozícióját, és a területi kollegiális vezetők kinevezésére vonatkozó szabályokat is átírták.
A magyar lakosság több mint fele szerint a kórházak nagy részében katasztrofális állapotok uralkodnak, vagy méltatlan körülmények között gyógyítják a betegeket.
Két kilencéves gyerek is volt a 25 ezer ember között, akiket Japánban a második világháború után elfogadott eugenikai törvény nevében sterilizáltak.