A gép a kardiológiai betegek diagnosztikája és kezelése mellett a szív- és mellkassebészeti, a neurológiai, az idegsebészeti, valamint az onkosebészeti ellátást segíti.
A diagnosztika és a terápiák robbanásszerű fejlődése mára lehetővé tette, hogy önálló betegszervezete legyen a tüdőrákos betegeknek. Míg néhány évtizede a túlélés maximum egy év volt, mára akár 5-10 év is lehet.
A tüdőrákkal kapcsolatos legmodernebb kezelési lehetőségeket vitatták meg hétfőn a Debreceni Egyetem Tüdőgyógyászati Klinikáján rendezett szakmai szimpóziumon.
2000 februárjában tartották az első rákellenes világkongresszust Párizsban, és ezen a napon írták alá azt a dokumentumot, amely világméretű összefogásra szólít fel a betegség ellen.
A SOLACE egy az Európai Bizottság által indított kezdeményezés (EU4Health projekt), amelynek célja, hogy olyan eszközöket fejlesszen, teszteljen és terjesszen, amelyek megkönnyítik a tüdőrákszűrés megvalósítását nemzeti és regionális szinten is.
A prosztatarák gyakoriságánál fogva az egyik legnagyobb jelentőséggel bíró daganatos megbetegedés a férfiak körében. Ezen összefoglaló az epidemiológiai adatok mellett áttekintést nyújt a szűrésben leggyakrabban használt prosztataspecifikus antigén ismérveiről és azokról a további markerekről, melyek segítségünkre lehetnek a betegség diagnosztizálásában. Bemutatásra kerülnek a prosztatarák korszerű terápiájának legfontosabb elemei, mind a műtéti, mind a gyógyszeres, konzervatív kezelési eljárások. A betegkövetés szintén kiemelt jelentőségű, amely rendszeres, fegyelmezett orvos-beteg kapcsolatot követel meg. Ezen közleménnyel szeretnénk felhívni a figyelmet a prosztatarák fontosságára, időben történő diagnosztizálásának meghatározó szerepére, az egészségnevelés és az egészségtudatosság alapvető szerepére.