Idén tizenketten vehettek át elismerést a Terézanyu pályázat eredményhirdetésén pénteken. A pályázaton részt vevő nők az önelfogadás nehézségeiről írták le saját tapasztalataikat.
Harmadik éve hirdeti meg a Richter Gedeon Nyrt. és a Terézanyu Klub a Terézanyu pályázatot: idén két kategóriában, a felnőttek mellett már kamaszok írásait is várják..
Több mint egymillió forintos összdíjazású, nőknek szóló elismerést hozott létre a Richter Gedeon Nyrt. és a Rácz Zsuzsa író nevével fémjelzett Terézanyu Klub. Az elismeréssel a nők munkájának társadalmi megbecsülését kívánják növelni, idén az oktatás és az egészségügy területén dolgozó nők kerülhetnek a figyelem középpontjába. A jelölteket a nagyközönség ajánlhatja a www.terezanyu.hu honlapon, a díjazottakról szakmai zsűri és közönségszavazás dönt.
Még javában tart a 36. Magyar Filmszemle: február 8-ig játsszák a versenyfilmeket a Mammut Moziban, valamint az Urániában (a zsűri – mint rendesen – a Millenárison nézi meg a filmeket). Többet közülük – például az Állítsátok meg Terézanyut!, A miskolci boniésklájd, a Nyócker, a Rap, Revü, Rómeó és A temetetlen halott című filmeket – már játszották- játsszák a mozikban. Az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt alkotást, Koltai Lajos Kertész Imre regényéből készített művét, a Sorstalanságot pedig nem a versenyprogramban, hanem információs vetítésen mutatják be – a szemle végén. A szakma és a mozirajongó közönség persze nemcsak a „nagyfilmekre”, hanem a dokumentumfilmekre és a kisjátékfilmekre is árgus szemekkel figyel: ebből a kategóriából szoktak kikerülni a következő szemlék fiatal győztesei. Idén az előzsűri 42 dokumentumfilmet és 25 kisjátékfilmet válogatott a szemle programjába – ezeket is vetítik a verseny utánjátszó mozijaiban.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?