Komoly felelősség, hogyan fordítsuk a digitális technológiákat okosan a saját hasznunkra – mondjaMeskó Bertalan jövőkutató a Vasárnapi Hírek összeállításában.
A massachusetts-i központú Waters Corporation megvásárolta az "Intelligens Kés" REIMS nevezetű, lényegi technológiáját - jelentette be az onkokést fejlesztő MediMass Kft. kedden.
A daganatos sejteket az egészségesektől megkülönböztetni tudó intelligens szike az egyik legígéretesebb fejlesztés Magyarországon. Ezúttal nem a feltaláló Takáts Zoltánt, hanem a projektcég ügyvezetőjét, Tallós Ákost kérdeztük.
Két magyar tudós és egy, kutatásait Magyarországon végző külföldi is kap támogatást abból a mintegy 575 millió euróból, amelynek odaítélésről az Európai Kutatási Tanács (ERC) döntött.
Takáts Zoltán, a sebészet forradalmasítására is alkalmasnak látszó intelligens szike ötletgazdája Londonban él, de haza szeretne jönni – írja interjúját bevezetve a Heti Válasz.
Még további két-három év tesztelés vár a Takáts Zoltán magyar kutató által feltalált intelligens sebészkésre, majd kezdik az engedélyeztetést, s a kereskedelmi érékesítést – írja az Origo.
Egyedülálló módon, egy másodpercen belül tájékoztatja a műtétet végző orvost arról, hogy a szövet ép vagy beteg - erre alkalmas egy magyar találmány, az intelligens onko-kés. Az eszközt a Semmelweis Egyetemen mutatta be dr. Tulassay Tivadar, az intézmény rektora és a feltaláló, dr. Takáts Zoltán. A bemutató sajtótájékoztatón ott járt a MedicalOnline stábja is.
Az ország három pontján tesztelik a Semmelweis Egyetem kutatójának világhírű szabadalmát, amely már műtét közben tájékoztatja az orvost, hogy ép, vagy rákos sejtettel találkozott-e.
Tulassay Tivadar szerint ekkora összeget tesz ki, hogy a pályázatokat elnyert kutatólaboratóriumainak és kutatócégeinek az intézmény finanszírozza a kutatásokat a Nemzeti Innovációs Hivatal helyett.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?