Török Krisztina, a Gyógyszerészeti, Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója visszavonta Szepezdi Zsuzsanna vezetői megbízatását és dr. Kőszeginé dr. Szalai Hildát bízta meg az Országos Gyógyszerészeti Intézet irányításával.
Az Európa-szerte folyó aláírásgyűjtés ellenére április elsejétől megváltoztak a korábban gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmények forgalomba hozatalának szabályai. Romániától Belgiumon és Spanyolországon át, beleértve Magyarországot is, az elmúlt időszakban sokan tiltakoztak az ellen az új szabályozás ellen, amely jelentősen megnehezítheti a gyógynövénnyel kereskedők életét. Legalábbis egyes vélemények szerint.
Több ponton javasolja módosítani a gyógyszerpromóciós szabályokat az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) azt követően, hogy befejezte a januári orvostragédiával végződő thaiföldi luxusutazás körülményeinek vizsgálatát. A hatóság egy cég és alvállalkozói körében tizennyolc eljárást indított; kilenc esetben állapított meg súlyos jogsértést, amelynek nyomán összesen 52 millió forint értékben szabott ki büntetést a jogszerűtlen gyakorlatot folytatókra.
Kezdeményezi a Medico Uno által forgalmazott generikus szerek kivonását a piacról az Országos Gyógyszerészeti Intézet miután lezárta a tragédiával végződő thaiföldi orvosi utazást szervező gyógyszercég ellen indított vizsgálatot – értesült a MedicalOnline.
Az előző kormány által „titokban tartott”, a nyilvánosság számára nem publikus gyógyszeripari büntetések közzétételét, szigorú elvek mentén zajló vizsgálatokat és az etikátlan gyártók elrettentő büntetését ígéri az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) főigazgatója.
A kormány által előkészített és nyilvánosságra hozott Széll Kálmán Tervben mindössze három konkrét számot lehet olvasni: 2012-ben 83, 2012-ben és 2013-ban 120-120 milliárd forintnyi plusz bevételre számít a gyógyszeripartól a kormány. Ez akár azt is jelentheti, hogy ebben az évben még nem kell plusz terhekkel, extra adóval kalkulálniuk a gyártóknak.
Az előző kormány által „titokban tartott”, a nyilvánosság számára nem publikus gyógyszeripari büntetések közzétételét, szigorú elvek mentén zajló vizsgálatokat és az etikátlan gyártók elrettentő büntetését ígéri az Országos Gyógyszerészeti Intézet főigazgatója. Szepezdi Zsuzsanna élni akar a nyilvánosság elrettentő erejével. A gyógyszer- és gyógyászatisegédeszköz-ismertetés nyilvántartási és felügyeleti feladatait átvevő OGYI szakértői készülnek a "nagy feladatra", átlátható és etikus gyógyszerpiacon szeretnének dolgozni.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?