Az egészségügyi ellátórendszer fejlődik, előbb-utóbb egyenesbe jön, mondta az Inforádió Aréna című műsorában a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórház főigazgató-főorvosa.
Nem enyhült a feszültség, amit a közalkalmazottak kényszernyugdíjazásáról szóló kormányhatározat keltett az egészségügyben, noha a hét elején az illetékes államtitkár tágyalásra várja az ágazati szakmai szervezeteket.
Terjesszék ki a népegészségügyi termékadót a túlzottan zsíros élelmiszerekre is. Ezt javasolta Csiba Gábor, a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület elnöke a Magyar Nemzetben.
Hamarosan ajánlást tesz a szaktárcának az életvégi döntésekkel, az ellátás visszautasításával kapcsolatos hazai gyakorlat rendezésére az ombudsmani hivatal, amely vigyázó szemét folyamatosan rajta tartja az egészségügyön. Bár Magyarországon már tizenöt éve törvény védi a betegek jogait, azok lényegében máig holt szavak maradtak, és a gazdasági helyzet, az egészségügyiek élet- és munkakörülményeinek romlásával egyre inkább háttérbe szorulni látszanak.
Hétfőn kora este az Országgyűlés nagy többséggel elfogadta a városi kórházak államosításáról szóló törvényt, s e szerint bizonyos esetekben az önkormányzatok kártérítést is kapnak intézményeik után.
Biztonságosabb lesz a betegellátás az egészségügyi reform után a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület szerint. Lesznek, akik többet utaznak.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?