Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított az Óbudai, a Stanford és a Nemzeti Szingapúri Egyetem a HU-rizont programban.
Az extracelluláris vezikulák szerepét vizsgálták a precíziós medicinában egy agresszív agydaganat, a glioblastoma esetén a Semmelweis Egyetemen.
A GINOP Plusz innovációs célú pályázatai együttesen mintegy 215 milliárd forint támogatást irányoznak elő a kutatásra és innovációra.
Az egy centimétert meg nem haladó papilláris pajzsmirigyrákos betegek mintegy felénél nyílik lehetőség a rosszindulatú képletek termoablációs eltávolítására. A vágásmentes technológia biztonságosságát közel négy éves klinikai vizsgálatban igazolták.
Az alvás és ébrenlét szabályozásával kapcsolatos kutatásokra nyert támogatást a HUN-REN SZBK munkatársa, Timinszky Gyula.
Az asztmával kapcsolatos kutatásokra nyert el az NKFIH Exellence kutatási pályázatának támogatását az SZBK kutatója.
Az egyetemi kutatási eredmények piacra vitelét segíti a Proof of Concept nevű (PoC) pályázat, közölte az NKFI Hivatal.
A Szegedi Tudományegyetem nyolc projektje több mint hárommilliárd forint támogatást nyert el a HU-rizont pályázaton.
A Debreceni Egyetem évente több mint hárommillió beteg gyógyulását segíti jó körülmények között, a legújabb eljárásokat is alkalmazva.
Október 1-jétől Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus tudománypolitikai főtanácsadóként erősíti a magyar tudomány és kutatás ügyét.