Döntően hazai forrásból valósul meg, 2,2 milliárd forintos beruházással a Nemzeti Kardiovaszkuláris Laboratórium.
A HU-rizont fókuszterületei a többi között az egészséges élet megőrzését szolgáló megelőző, gyógyító és ellátó rendszerek.
Az NKFI idei pályázatán akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek és magánszemélyek számára.
Digitális iker alapú orvosi és laboratóriumi robotika projektet indított az Óbudai, a Stanford és a Nemzeti Szingapúri Egyetem a HU-rizont programban.
Az extracelluláris vezikulák szerepét vizsgálták a precíziós medicinában egy agresszív agydaganat, a glioblastoma esetén a Semmelweis Egyetemen.
A GINOP Plusz innovációs célú pályázatai együttesen mintegy 215 milliárd forint támogatást irányoznak elő a kutatásra és innovációra.
Az egy centimétert meg nem haladó papilláris pajzsmirigyrákos betegek mintegy felénél nyílik lehetőség a rosszindulatú képletek termoablációs eltávolítására. A vágásmentes technológia biztonságosságát közel négy éves klinikai vizsgálatban igazolták.
Az alvás és ébrenlét szabályozásával kapcsolatos kutatásokra nyert támogatást a HUN-REN SZBK munkatársa, Timinszky Gyula.
Az asztmával kapcsolatos kutatásokra nyert el az NKFIH Exellence kutatási pályázatának támogatását az SZBK kutatója.
Az egyetemi kutatási eredmények piacra vitelét segíti a Proof of Concept nevű (PoC) pályázat, közölte az NKFI Hivatal.