Ennek a nagy, prospektív nemzetközi PF regiszternek az eredményei szerint a társbetegségek átfogó, irányelvek szerinti gyógyszeres kezelése (GMDT) a halálozás alacsonyabb kockázatával társult ≥2 CHA2DS2-VASc pontszámmal rendelkező, pitvarfibrillációban (PF) szenvedő betegeknél. Az orális antikoaguláns (OAC) kezelés csökkentette mind az össz-, mind nem-kardiovaszkuláris eredetű halálozást, függetlenül a kardiovaszkuláris (CV) betegségek kezelésére alkalmazott GMDT-től.
A GARFIELD regiszter első tanulságai: pitvarfibrilláló betegek antikoagulációja a mindennapi gyakorlatban 1. évf. 1. szám
Medical Online >> trombózis
2013-05-23
A regiszterbe olyan újonnan diagnosztizált pitvarfibrilláló betegeket választunk be, akiknél legalább egy stroke kockázati tényező is fennáll. A való életet, a különböző országok különböző területein ténylegesen alkalmazott kezelési módokat kívánjuk regisztrálni, megfigyelni. A stroke és a nagyvérköri embólia bekövetkezését és a vérzéses szövődmények előfordulásának gyakoriságát figyeljük elsősorban. Ezen belül különösen gondosan figyeljük a kezeléshez való hűséget, a megszakításokat, gyógyszerelhagyásokat, a kezelési rendszer hosszú távú változását.
Az 50 országra kiterjedő longitudinális, nemzetközi GARFIELD-regiszter a valós életben megvalósuló ellátás jellemzőit méri fel újonnan felfedezett pitvarfibrilláció esetén.
Vizsgálatok az új orális antikoagulánsokkal - hasonlóságok és különbségek 1.évf. 1. szám
Medical Online >> trombózis
2013-04-10
Az orális antikoagulánsok széles körben használt gyógyszerkészítmények. Jelentőségük a vénás és artériás tromboembóliák megelőzésében az utóbbi évtizedekben folyamatosan nőtt. Összehasonlításukkor az egyes szerek egyedi tulajdonságait, farmakokinetikáját, a vizsgált betegcsoportok, illetve kezelendő betegek jellemzőit, a lehetséges mellékhatásokat, a gyógyszer alkalmazhatóságának egyszerűségét kell figyelembe vennünk.