Részletek továbbra sem ismertek a kormány egészségügyet érintő struktúra-átalakítási terveiről, mint ahogyan az alapellátást érintő változtatási törekvések is kiforratlanok – derült ki az IME folyóirat XV. Regionális Egészségügyi Konferenciáján.
A május 25-ei kijelölt határidőre – Magyarországon legalábbis – alig lesznek, akik megfelelnek az európai uniós adatvédelmi követelményeknek. Az e-receptet is tartalmazó közös egészségügyi szolgáltatási tér (EESZT) viszont minden további fejlesztés előtt nyitva áll.
Jelentős késést mutatnak az uniós támogatással megvalósuló informatikai projektek, ezt azonban „realizálták és igyekeznek gyorsítani”. Az egészségügyért felelős államtitkárnál hetente vannak beszámolók a programok előrehaladásról.
Lényegében laikusként foglalkoznak a haldoklókkal az egészségügyi intézményekben az ápolók. Nincsenek komoly eltérések a nővérek és az egészségügyi végzettséggel nem rendelkezők halállal, haldoklással kapcsolatos attitűdjeiben.
Bár a biztosítók javarészt még mindig a helyüket keresik a magán egészségbiztosításban, és a mainál tisztább viszonyokat szeretnének, egyre többen belépnek a piacra. Sokan fejlesztenek „új termékeket”, amelyek között egy-két éven belül a gyógyszer-biztosítások is megjelenhetnek.
Csaknem nyolcmilliárd forint kellene ahhoz, hogy eltüntessék a várólistákat Magyarországon, ahol az egészségügyi rendszerelemző szerint modellváltás történt az egészségügyben, ami „nem kedvező működési módokat érvényesít”.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?