A magyar költségvetés mindig prioritásként kezelte az egészségügyet – hangzott el a jövő évi költségvetés parlamenti vitájában szerdán este.
Május 19-ig várja a magyar startupok jelentkezését az EIT Health InnoStars Awards program, mely segít az egészségügyi innovátoroknak tesztelni ötleteiket és befektetőket találni, hogy újításaik gyorsabban jussanak el a páciensekhez.
Takács Péter elmondta, hogy több fővárosi egészségügyi intézménynek részesülnie kellene a felzárkózási és helyreállítási alap forrásaiból.
Az egészségügyi reform kulcskérdéseiről is írt Lányi András író, filozófus a Válasz Online-on közölt, kilenc fejezetből álló dolgozatában.
Január óta nincs meleg víz a kisbéri mentőállomáson; Győrfi Pál az RTL Híradónak azt mondta, hamarosan elkezdődhet a rekonstrukció.
A jövő évi költségvetés tervezetében az egészségügyi ágazat kiadásaira 280,5 milliárd forinttal több jut, mint a 2025. évi költségvetésben.
2016 és 2021 között rendre nagyobb értékben végeztek építőipari munkákat sportcsarnokon, mint kórházakon, derül ki a G7 összeállításából.
A kórházak újratermelődő adósságának, valamint a védőnők helyzetének rendezéséről is kérdezték a kormány képviselőit az Országgyűlésben hétfőn.
Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium leköszönő államháztartásért felelős államtitkára az Indexnek adott interjút.
A WHO, a családtámogatás, a kábítószerek és a fővárosi Szent János Kórház is szerepelt a T. Ház témái között a parlamentben.