Egy amerikai felmérés szerint száz emberből csak ötvenketten vannak, akik nem hisznek Andrew Wakefieldnek, tizennyolcan viszont sziklaszilárdan meg vannak győződve az igazáról.
A vakcinák nyilvánvaló előnyei ellenére a 19. században az erősödő vakcinaellenes mozgalmak akadályozták az ellátást, ezzel himlőjárványokat és sok ember halálát okozva.
Andrew Wakefield 1998-as tanulmányával - amely összefüggést vélt felfedezni az MMR oltás és az autizmus között - "aprólékosan megtervezett" csalást követett el.
Egy brit egészségügyi vezető azt javasolja, hogy csak azokat a gyerekeket vegyék fel óvodába és iskolába, akik megkapták az MMR oltást - írja a Gyermekévek.
A tekintélyes brit orvosi hetilap, a Lancet hivatalosan is visszavonta kedden azt az 1998-as cikkét, amelynek szerzője a kanyaró, mumpsz és rubeola elleni védőoltás és az autizmus, valamint bélbetegségek között vélt összefüggést felfedezni.
A kutatók már régen megcáfolták azt a korábbi felvetést, hogy bizonyos vakcinák elősegítenék az autizmus kialakulását, a közvéleményben azonban változatlanul tartja magát az aggodalom a védőoltások veszélyeivel kapcsolatban.
Nem találtak összefüggést az autizmus és a kombinált kanyaró-mumpsz-rubeola védőoltás alkalmazása között amerikai kutatók, akik megismételtek egy korábbi, ilyen kapcsolatot feltételező tanulmányt.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?