Világviszonylatban elsőként jöhetne létre a teljeskörű, digitalizált bőrgyógyászati ellátás a magyar fejlesztésű AIP Derm segítségével.
A nyílt adatbázisokban számos kép áll rendelkezésre, de ezek nem használhatók fel egy komoly egészségügyi MI fejlesztéséhez.
Az AIP Labs azt tűzte ki célul, hogy három éven belül minden magyar orvost és ápolót személyre szabott MI asszisztenssel lát el.
A bőrgyógyászati szakterületen is telemedicinális ellátással segíti a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a hajléktalan embereket.
Hogyan tudja a szakorvosok munkáját segíteni az MI? A portfolio.hu-nak Kovács Máté, az AIP Derm digitális bőrklinika vezérigazgatója írt elemzést.
Átfogó tesztidőszak után élesben is elindult a bőrgyógyászat Shazamjaként is emlegetett mesterséges intelligencia alapú technológia.
Egy alkalmazás segítségével gyorsabban és hatékonyabban juthatunk kezeléshez, írja a Szeretlek Magyarország.
A WHO-becslése szerint 2030-ra globális szinten tízmilliós nagyságrendben hiányoznak majd szakemberek a szakmából, írja a Qubit.
Hétszázféle bőrbetegséget képes azonosítani a páciens által beküldött fotó alapján az a mesterséges intelligencia alapú technológia, amely mától ingyenesen elérhető.