hirdetés
hirdetés
2018. december. 18., kedd - Auguszta.
hirdetés

Kitüntetések nemzeti ünnepünkön

Rétvári Bence, az EMMI miniszterhelyettese és Fekete Péter, kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket, valamint Móra Ferenc-, Pauler Gyula-, Szinnyei József-díjakat adott át a Pesti Vigadóban.

hirdetés

Szent István király a keresztény Európa részévé tette a magyar államot ezer évvel ezelőtt. Ahhoz azonban, hogy az ország még ezer évig fennmaradjon, nagyon sok ember hitére, elkötelezettségére, teljesítményére, munkájára és hazafiságára volt szükség – mondta az ünnepségen Rétvári Bence Ebben a munkában részesek a díjazottak is, akiknek tehetségét és szorgalmát ismerik most el.

A díjazottakat változást hozó embereknek nevezve, kijelentette: ők nemcsak sodródtak az áramlattal, hanem változást hoztak, megváltoztatták környezetük életét. A kitüntetettek "egy olyanfajta pluszt képviselnek", amely nélkül Magyarország nem gazdagodott volna – mondta a miniszterhelyettes.

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr. AGÓCS GERGELY, etnográfus, népzenész, a Hagyományok Háza tudományos munkatársa,

ÁGOSTON GERGELY, idegenvezető, a Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége Tengermelléki-Fennsík Megyei Egyesületének alelnöke,

AIKELIN SÁNDOR, egykori Gulag-fogoly,

APÁTI-TÓTH SÁNDOR, fotóművész,

Dr. ÁRVAI JUDIT, a poroszlói Dr. Árvai Családi Orvosi Bt. háziorvosa, Poroszló község volt alpolgármestere,

CSATAI LÁSZLÓ, néptáncpedagógus,

CSEMNICZKY ZOLTÁN, Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész, a balassagyarmati  Mikszáth Kálmán Művelődési Központ nyugalmazott igazgatója, 

Dr. CSISZÁR CSABA, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kara Közlekedésüzemi és Közlekedésgazdasági Tanszékének egyetemi docense,

Dr. CSURGAI HORVÁTH JÓZSEF, a székesfehérvári Városi Levéltár és Kutatóintézet igazgatója,

Dr. DEÁK GYÖRGY, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara Alkalmazott Kémiai Tanszékének egyetemi docense,

Dr. DEMETER KATALIN, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karának főiskolai tanára, professor emerita,

DOBRÓKA LÁSZLÓ, Pálosvörösmart község nyugalmazott polgármestere, az Ajándékdoboz Alapítvány alapítója és kuratóriumi elnöke,

Dr. ERŐSS SÁNDOR, Iharosberény község háziorvosa,

FARKAS JÓZSEF, néptáncos, fotográfus, a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia vezetője,

FEHÉR BÉLA, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi docense,

Dr. FEJES ANDRÁS, kétszeres világbajnok, ötszörös Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes parasportoló, pszichológus,

Dr. GÁSPÁR GABRIELLA, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalom- és Médiatudományi Intézete Szociológiai Tanszékének habilitált egyetemi docense,

GÚTH ZOLTÁN, egykori Gulag-fogoly,

GYÖRGYDEÁK MÁRTON, címzetes apát, pápai káplán, a Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia plébániai kormányzója,

GYŐRI JÓZSEF, a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona igazgatója,

GYŐRINÉ Dr. STEFANIK KRISZTINA, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kara Atipikus Viselkedés és Kogníció Gyógypedagógiai Intézetének egyetemi docense,

Dr. HEGEDŰS IRÉN, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Anglisztika Intézete Angol Nyelvészeti Tanszékének egyetemi docense,

HEGEDŰSNÉ Dr. BARANYAI NÓRA, a Pannon Egyetem Georgikon Karának oktatási és akkreditációs dékánhelyettese, a Gazdaságmódszertani Tanszék tanszékvezető egyetemi docense,

KAÁLI-NAGY KÁLMÁN, egykori Gulag-fogoly,

Dr. KÁDEK ISTVÁN, az egri Eszterházy Károly Egyetem nyugalmazott főiskolai tanára,

KÁRTYÁS GYULA, az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója, címzetes egyetemi docens,

KERÉNYI RÓBERT GYÖRGY, népzenész, népzenegyűjtő, a Tatros együttes és a Szigony zenekar alapítója és vezetője,

Dr. KORMOSNÉ DEBRECENI ZSUZSÁNNA, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nőpolitikai Osztályának nyugalmazott vezetője,

KOSZA ERZSÉBET, a gálospetri Szentháromság Gyermekvédelmi Központ vezetője,

Dr. KOVÁCS ÁBRAHÁM, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Teológiai Intézete Dogmatikai Tanszékének és a Partiumi Keresztény Egyetem Gazdaság és Társadalomtudományi Kara Teológiai Tudományok Tanszékének egyetemi tanára,

Dr. KOVÁCS ÁDÁM, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karának dékánhelyettese, a Műszaki Mechanikai Tanszék egyetemi docense,

KOVÁCS MIKLÓS, a Tatabányai Árpád Gimnázium igazgatója, a Komárom-Esztergom Megye Közoktatásáért Közalapítvány kuratóriumának elnöke,

KOVÁCSEVICSNÉ TÓTH MARIANNA, a Kétújfalui Konrád Ignác Általános Iskola igazgatója, közoktatási szakértő,

KŐSZEGI ANTAL, építészmérnök, a Szépművészeti Múzeum rekonstrukciós munkálatainak főmérnöke,

KÖVESI FERENC, a Pécsi Esperesi Kerület esperese, szervezőlelkész, a Magyar Kolping Szövetség elnök-prézese,

LIMBACHER GÁBOR, a Kubinyi Ferenc Múzeum igazgatója,

Dr. LUTTER IMRE, előadóművész, drámapedagógus, médiaszakember, a Magyar Versmondók Egyesületének ügyvezető elnöke,

Dr. MÁDAI FERENC, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának dékánhelyettese, az Ásványtani- Földtani Intézet intézetigazgató egyetemi docense,

MAJOROS SÁNDOR, József Attila-díjas és Márai Sándor-díjas író, újságíró, szerkesztő,

Dr. MEDVE ANDRÁS, az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának volt dékánja, Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézetének volt igazgatója, egyetemi docens,

MÉRKSZ ANDOR, a nagykanizsai Zsigmondy Vilmos és Széchenyi István Szakképző Iskola nyugalmazott igazgatója,

Dr. MOHOS ANDOR, egykori Gulag-fogoly,

Dr. MÓZES HUBA, irodalomtörténész, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára,

NICK FERENC, a Falvak Kultúrájáért Alapítvány kuratóriumi elnöke,

OZORAINÉ TAMÁS ILDIKÓ, a Richter Gedeon Ibérica volt ügyvezető igazgatója,

PALERDI ANDRÁS, a Magyar Állami Operaház magánénekese,

PAPP IMRE, néptánc-koreográfus, a Jászság Népi Együttes alapító művészeti vezetője és a jászberényi Csángó Fesztivál alapítója,

PÁVA JÁNOS, magyarnóta-énekes,

PÉCSI GYÖRGYI, József Attila-díjas irodalomtörténész, esszéíró, szerkesztő, a Magyar Művészeti Akadémia levelező tagja,

RADINA DACE, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Állami Operaház magántáncosa, a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere,

Dr. RAVASZNÉ Dr. ZSOLNAI ANIKÓ, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara Neveléstudományi Intézetének egyetemi tanára,

Dr. RUMSZAUER MIKLÓS, a kaposvári Szent Margit - Szent József Plébánia plébánosa,

SÁGHY GYULA, forgatókönyvíró, rendező,

SÁNTHA ATILLA, költő, nyelvész,

Dr. SZEIFERT FERENC, a Pannon Egyetem Mérnöki Kara Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézetének nyugalmazott egyetemi docense,

SZŐKE JÓZSEF, a Somogy Megyei Szeretet Szociális Otthon igazgatója,

Dr. TARRÓSY ISTVÁN, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézete Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének központvezető egyetemi docense,

Dr. THIMÁR ATTILA, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara Magyar Irodalomtudományi Tanszékének egyetemi docense, a Kortárs folyóirat főszerkesztője,

TÓTH ISTVÁN, egykori Gulag-fogoly,

Dr. TÖRŐCSIKNÉ Dr. GÖRÖG MÁRTA, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara Civilisztikai Tudományok Intézetének intézetvezető egyetemi tanára,

TŐRÖS GÁBOR, szobrászművész,

Dr. VARGA CSABA, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának általános és gazdasági dékánhelyettese, az egyetem Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,

VÉGH-POZSÁR KITTI ÉVA, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Duna Művészegyüttes táncos szólistája,

VITAI ATTILA, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Főszékesegyházi Káptalanjának tiszteletbeli kanonoka, a Rákospalota MÁV-telepi Jézus Szíve Plébánia nyugalmazott plébánosa,

ZENTAI LÁSZLÓ ZOLTÁN, nyugdíj- és szociális szakértő, író,

ZSILLE GÁBOR, József Attila-díjas költő, író, műfordító.

 

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozatkitüntetést vehetett át:

ALAPI ISTVÁN, előadóművész, gitáros, zeneszerző, az Edda Művek tagja,

B. TÓTH MAGDA, énekes előadóművész,

BALKÁNYI KITTY, táncművész, az Inversedance - Fodor Zoltán Társulat tagja,

BARÁTH EMŐKE, énekművész,

BAYER JUDIT, az Art's Ok Táncszínház művészeti vezetője, koreográfus,

BERÁN GÁBOR, a Budafoki Dohnányi Zenekar koncertmestere,

BUKSZÁR MÁRTA, énekes, színművész, magánénektanár, zongoratanár,

CZUCZU TAMÁS, a Rajkó Művészegyüttes prímása,

CSADI ZOLTÁN, színművész, a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza igazgatóhelyettese,

CSASZTVAN-GAÁL ORSOLYA, a Táncpedagógusok Országos Szövetségének ügyvezetője,

DIMÉNY LEVENTE, a nagyváradi Szigligeti Színház színművésze, a Nagyvárad Táncegyüttes művészeti igazgatója, rendező-koreográfus,

DOMBÓVÁRI JÁNOS, hegedű-mélyhegedű tanár, a Lavotta János Alapfokú Művészeti Iskola nyugalmazott igazgatója,  a Lavotta János Kamarazenekar alapító művészeti vezetője,

DULAI ZOLTÁN, a Duna Művészegyüttes Göncöl Zenekarának vezetője,

ÉBERHARDT KLÁRA, táncművész, a Bethlen Téri Színház koordinációs menedzsere,

FEHÉRVÁRY TÜNDE, az ÉN IS VAGYOK! Mozgássérült Generációk Érdekvédelmi Egyesület elnöke,

FEKETE BENCE, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,

JUHÁSZ IBOLYA, a Budapest Bábszínház bábszínművésze,

KANYÓNÉ RÉTI EMŐKE, gordonkaművész, a Balassagyarmati Kamaraegyüttes alapító tagja, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola tanára,

KINCSES JULIANNA, a Neumann János Egyetem, Könyvtár és Információs Központ Gazdálkodási Szakkönyvtárának vezetője,

Dr. KOPJÁR VILMOS GÁBOR, háziorvos, a Vasútegészségügyi Nonprofit Közhasznú Kft. foglalkozás-egészségügyi vasútszakmai igazgatóhelyettese, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Alapellátási Intézete akkreditált oktatója,

KŐMŰVES JÓZSEF, a Magyar Állami Operaház nyugalmazott díszlettárvezetője és színpadmestere,

KÜRTI JÁNOS, az Értelmi Fogyatékos és Halmozottan Fogyatékos Fiatalok Egyházi Otthonának Alapítványa titkára, alapító tagja,

LÁZÁR CSABA, színművész, rendező, a Magyar Katolikus Rádió vezető bemondója,

LŐRINCZY MARGIT, a tatabányai József Attila Általános Iskola, valamint a tatabányai Bárdos Lajos Gimnázium nyugalmazott  énektanára és karvezetője,

MADARAS JÁNOS, késkészítő népi iparművész,

MARKOVICS ÁGNES, a Szegedi Kortárs Balett táncművésze,

MOHÁCSI ANDREA, a Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Humán Szolgáltató Központjának szaktanácsadója,

NÉMETH ZSIGMOND, pilóta,

PÁL ESZTER, népdalénekes, előadóművész,

PETRICHNÉ VERES SAROLTA IBOLYA, a kaskantyúi "Harmónia" Integrált Szociális Intézmény vezetője,

RÁKLI MAGDOLNA, a Budapest Bábszínház kelléktárvezetője,

SALAMON HUGÓ, a tatabányai Agora Nonprofit Kft. - A Vértes Agorája szakmai igazgatója,

SÁRAI-SZABÓ KELEMEN OSB, bencés szerzetes, magiszter, a Szent Mór Bencés Perjelség perjele, a győri Szent Ignác Bencés Templom igazgatója, a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium kollégiumi igazgatóhelyettese,

SCHMIDT MONIKA, a százhalombattai Szülők Fóruma Egyesület elnöke, az Érdi Móra Ferenc Általános Iskola fejlesztő nevelést-oktatást ellátó konduktora,

SCHUMETHNÉ MOLNÁR BEÁTA, a Magyar Írószövetség titkárságvezetője,

SZABÓ GÉZA, a Salgótarjáni Bányász Torna Club és a Diósgyőri VTK volt vezetőedzője, az egykori olimpiai válogatott labdarúgócsapat pályaedzője,

SZENNAI KÁLMÁN, a Magyar Állami Operaház vezető korrepetitora, karmestere,

Dr. SZIRMAI ÁGNES, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatási Jogok Biztosának Hivatala főosztályvezető-helyettese,

TÓTH LAJOS FERENC, a Budapest XV. kerületi Csokonai Kulturális és Sportközpont igazgatója,

TÓTH MELÁNIA, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncművésze,

TÓTH SÁNDOR JÓZSEF, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadóművésze,

TÓTHNÉ IVÁNCSICS GYÖNGYI, az őrtilosi Lurkó Kuckó Óvoda vezetője.

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

DAJKA ILKA, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncművésze,

HASZNOS DÓRA, a Bozsik Yvette Társulat táncművésze,

KISS ANDRÁS, a Magyar Állami Operaház szerződéses magánénekese,

MRÁZ KORNÉLIA, a Magyar Nemzeti Balettintézet balettmestere,

PETHŐ GERGŐ, a Budapest Bábszínház bábszínművésze,

VATTAI DZSENIFER, a Budapest Táncszínház táncművésze.                  

Kiemelkedő muzeológiai tevékenysége elismeréseként Móra Ferenc-díjat vehetett át:

Dr. Kalla Zsuzsa Katalin, a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményi igazgatója és főigazgató-helyettese,

Népessy Noémi, az Óbudai Múzeum igazgatója.

Levéltárosi szakterületen végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Pauler Gyula-díjbanrészesült:

Tyekvicska Árpád, a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum, Muzeológiai Osztály  osztályvezetője.

Könyvtári szakterületen hosszabb időn át végzett kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Szinnyei József-díjat vehetett át:

Fülöp Ágnes, a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár nyugalmazott főigazgatója,

Fülöp Attiláné, a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ  nyugalmazott igazgatója.

(forrás: MTI, kormany.hu)
hirdetés
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés
hirdetés

Könyveink