Az MTA elnöke és a tudományos-technológiai miniszter összehívta azt a kerekasztalt, amelynek résztvevői az Akadémiától 2019-ben elcsatolt kutatóhálózat jövőjéről egyeztettek.
Az MTA-val nagyjából egykorú az az ősplatán, amely a fővárosi önkormányzat és a Magyar Tudományos Akadémia közös kezdeményezésére mától „a Tudomány Fája” címet viseli.
A HUN-REN jelenlegi vezetésével nem képzelhető el a kutatóhálózat megújítása, a kialakult feszültségek feloldása, közölte Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter.