Gondot okozhat a távközlésben, a villamosenergia-ellátásban, veszélyeztetheti a műholdakat és Magyarországon is látható sarki fényeket gerjeszthet az a március 5-i napkitörés, melynek anyaga várhatóan kedd hajnalban éri el a Földet.
A houstoni Metodista Kórház kutatói infravörös fénnyel sugároztak be szilikonba ágyazott arany nanorészecskéket, úgynevezett ostyákat, amelyek az emlőrák sejtjeihez kötődtek, és így elégették a tumorsejteket.
Jogos-e a mai ember félelme a különböző sugárzásoktól, a mobiltelefontól, a fénycsövektől, a transzformátoroktól, átjátszótornyoktól? Mennyi az a sugárzás, amitől a tudomány szerint is tartani kell? Erről kérdeztük Köteles György professzort, sugárbiológust, az orvostudományok doktorát, az Országos Frédéric Joliot-Curie Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet nyugalmazott vezetőjét, aki egyébként a Magyar Békeszövetség elnöki tisztét is betölti.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?