hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2023-09-19

Fontos antioxidánsok hiányát tárta fel egy vizsgálat Alzheimer-kóros betegek agyának boncolásakor, közli az OTSZ Online.

#2
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2021-05-26

A sarcopenia kedvezőtlen egészségi kimenetelekkel társulhat, például esendő testi állapottal, kórházi felvételekkel és halálozással.

#3
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2018-08-23

A (dermo)kozmetikumokban alkalmazott aktív összetevők egy részének igazolt az anti-age hatása, közölte a PharmaOnline.

#4
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2015-12-23

A télre gondolva többnyire a megfázás és a sok C-vitamint tartalmazó mézes-citromos tea jut eszünkbe. A Pharma Tribune cikke néhány kevésbé nyilvánvaló aspektusát villantja fel a téli vitaminpótlásnak.

#5
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2014-01-02

Nagy adag E-vitamin napi szedése lassíthatja az Alzheimer-kór tüneteinek súlyosbodását - derült ki egy amerikai tanulmányból.

#6
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2011-10-15

Lehet, hogy a vitaminok és a táplálékkiegészítők dobozára is olyan figyelmeztető címkéket kellene ragasztani, mint egyes gyógyszerekére? Ha igen, akkor elsőként az E-vitaminnal kellene ezt megtenni. Sharon Begley, a Newsweek tudományos szerkesztője számba vette az E-vitaminnal kapcsolatosan felgyűlt aggasztó adatokat.

#7
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2009-10-15
Másfél héttel az új típusú influenza elleni tömeges védőoltások megkezdése előtt Németországban tovább éleződnek a viták az oltóanyagról.
#8
Medical Tribune IV. évf.18. szám
Medical Online
2006-09-01
Az Alzheimer-kór terápiás lehetőségei A ma alkalmazott gyógyszerek többsége csupán tüneti terápiát tesz lehetővé, de már klinikai fázisba jutott néhány olyan gyógyszer, amely az Alzheimer-kór hátterében meghúzódó morfológiai elváltozásokat célozza. A 65 év feletti népesség 5–10 százalékát érintő, a személyiség torzulásával és progresszív demenciával járó Alzheimer- kór (AD) megelőzése napjainkban még nem lehetséges. Az életkor előrehaladtával a betegség előfordulási gyakorisága ötévenként megduplázódik. A jelenleg alkalmazott gyógyszerek célpontját a neurotranszmitterek jelentik; a szinapszisokban a kolinerg és glutamát jelátvitelt próbálják befolyásolni kolinészteráz- gátlók és az N-metil-D-aszpartát- antagonisták segítségével. Bár ezek a tüneteket enyhítik, az AD kialakulásában központi szerepet játszó amiloidplakkokra nem hatnak, így a betegség kimenetelét sem befolyásolják. A kolinészteráz-gátlók (donepezil, rivastigmin, galantamin) az acetil-kolin lebontásának gátlásával biztosítják a neurotranszmitter nagyobb koncentrációját. Hasonló megfontolásból alkalmazzák az acetil-kolin felszabadulását elősegítő kolinerg agonistákat (epibatidin, DMAC) is. A memantin a súlyos neuronkárosodást előidéző glutamáttal szemben védi az idegsejteket. Tapasztalatok szerint kolinészteráz-gátlókkal kombinálva hatékonyan lassítja az Alzheimer- kór tüneteinek progresszióját. Az oxidatív sokk kivédése érdekében alkalmazhatók antioxidánsok is. A Parkinson-kórban alkalmazott MAO-B-bénító selegilin hatékonynak bizonyult a dementálódás ütemének lassításában, hasonlóképpen a C- és E-vitaminhoz, alfa- tokoferolhoz és a gingko biloba növényből készített kivonathoz.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?