A félvezetőiparban használt gyártási technikát kölcsönvéve fejlesztettek ki amerikai kutatók egyszerű és olcsó módszert térhatású agyszövetek előállítására laboratóriumban.
A magyar fejlesztésű négydimenziós - változtatható szögből térhatású képet adó - anatómiai atlaszt kiállítják a The World of Health IT (Az Egészségügy Világa IT) elnevezésű nemzetközi rendezvényen.
A virtuális valóság kifejezésről a legtöbb embernek az ultramodern számítógépes játékok világa, esetleg a Mátrix című film jut eszébe. „Valóban a játékipar húzza előre, fejleszti a cyberterápiát” – erősíti meg sejtéseinket dr. Simon Viktória klinikai pszichiáter rezidens, aki apjával, Simon Lajos docenssel közösen az első magyar virtuális valóságterápiával (VT) kapcsolatos alapkutatásokat végzi a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai- és Pszichoterápiás klinikáján.
A virtuális terápiát (VT) csak az orvostudományon belül is számos dologra lehet használni – a pszichiátriában legelterjedtebb alkalmazása a különböző fóbiák kezelése. A páciensek a terápia során olyan sisakot vagy szemüveget viselnek, amely egy képernyő segítségével mindkét szem előtt térhatású, valóságosnak tűnő vizuális élményt hoz létre. Az érzékelők a fej mozgásához igazítják az adott jelenetet.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?